Znalezisko w Mieście Krasnali

Wiosna przyszła, więc wrocławskie krasnale wzięły się za generalne porządki. Do pracy nie trzeba było nikogo namawiać – skrzaty to w końcu bardzo sumienne i pracowite istoty. Miasto Krasnali z minuty na minutę odzyskuje swój blask, który utraciło podczas długiej i ciężkiej zimy, a spod warstwy kurzu co rusz wyskakują niespodzianki. Jedna z nich okazała się naprawdę cenna.

Na pewno kojarzycie krasnala Weterynarza. Od jakiegoś czasu zamieszkuje on wrocławską klinikę Interwet, gdzie pomaga ludziom leczyć chore zwierzątka. Dzięki umiejętności porozumiewania się ze wszystkimi gatunkami zwierząt, Weterynarz w mig orientuje się, co każdemu z nich dolega i może przekazać tę wiedzę Dużym Ludziom.

Ale były takie czasy, gdy Weterynarz istniał tylko na papierze. I właśnie z tamtych czasów pochodzą znaleziska wykopane podczas porządkowania Miasta Krasnali. To oryginalne projekty krasnoludkowego przyjaciela zwierząt. Ich autorem jest rzeźbiarz, którego śmiało możemy nazwać ojcem Weterynarza – najpierw go zaprojektował, a później powołał do życia. Jak widzicie, rozważane były dwie koncepcje, a ostatecznie, by skrzat zbytnio się nie przemęczał, wygrała opcja siedząca.