Zasadź kawałek łąki przy Muzeum Współczesnym

Przy MWW pojawiły się ogródki, a w nich grządki i miejsca na warzywa, kwiaty i wszelkiej maści rośliny. Niewykorzystany wcześniej teren przy muzeum ma szansę rozkwitnąć i to dosłownie.

Zainspirowani pomysłem artystki Elżbiety Jabłońskiej na Nieużytki Sztuki postanowiliśmy wspólnymi siłami stworzyć ogród, który może zmienić dotychczas niewykorzystany teren za Muzeum Współczesnym Wrocław w miejsce upraw i spontanicznych sąsiedzkich spotkań – mówią przedstawiciele muzeum.

Każdy, kto będzie chciał się zaopiekować grządką, będzie miał taką możliwość. W ogródku można posadzić zarówno kwiaty polne i ozdobne, jak i warzywa czy zioła. Zarówno amatorzy, jak i działkowicze z długim stażem są mile widziani. Muzeum zapewnia, że każdy miłośnik ogrodów znajdzie tu przestrzeń dla siebie, a opiekunowie grządek mogą uczyć się od siebie wzajemnie.

Muzeum Współczesne Wrocław mieści się w starym bunkrze przy placu Strzegomskim. Grządki można uprawiać od wiosny do jesieni.

Dla wszystkich chętnych przygotowaliśmy podwyższone grządki, miejsce na zielnik, szklarnię typu „foliak” oraz kompostownik. Zapewniamy także niezbędne narzędzia, wsparcie techniczne oraz dostęp do poboru wody – czytamy na stronie muzeum. Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie 12.04.14 o godzinie 12.00 w MWW.