Zapraszamy na wycieczki śladami Eberharda Mocka

Ukończył filologię klasyczną na Uniwersytecie Wrocławskim, interesowała go filozofia i historia starożytnego Rzymu. Na co dzień pracował we wrocławskiej policji kryminalnej i jest… głównym bohaterem cyklu powieści kryminalnych Marka Krajewskiego. Eberhard Mock. Już wkrótce we Wrocławiu zamieszka Krasnal poświęcony fikcyjnemu szefowi policji.

Projekt Krasnala Ebiego, Fot. Stowarzyszenie TUiTAM

EBI, bo tak mu na imię, będzie nawiązywać do głównego bohatera kryminałów Marka Krajewskiego, a wyglądem będzie przypominać autora cyklu. Skrzata przygotuje Beata Zwolańska – Hołod.

Aby Krasnal EBI mógł się wprowadzić, potrzebne są fundusze. Dlatego Via Wrocław oraz Stowarzyszenie Podróżników TUiTAM zapraszają na wycieczki śladami komisarza Eberharda Mocka. Wspólnie z przewodniczką Małgorzatą Urlich-Kornacką, inicjatorką całej akcji, podążymy za bohaterem kryminałów Marka Krajewskiego. Dreszczyk emocji gwarantowany!

Pierwszy spacer już w najbliższy piątek (11 maja) o godzinie 19. Na kolejny zapraszamy w niedzielę (13 maja) o godzinie 12.30. Startujemy przy wejściu głównym do (a jakże!) Komendy Wojewódzkiej Policji (ul. Podwale 31-33). Koszt wycieczki to 20 zł – płatne na miejscu u przewodnika.

Uwaga! Obowiązują zapisy: malgorzata.wroclove@gmail.com, tel. 607 239 776.