Zapraszamy na 8. edycję Międzynarodowego Festiwalu Krasnoludków!

Zbliża się wrzesień, a wraz z nim wielkie święto wrocławskich krasnali! Między 8 a 10 września stolicy Dolnego Śląska będą rządzić skrzaty. Już po raz ósmy. Zarezerwujcie sobie ten termin w kalendarzach. Nie może Was tam zabraknąć!

Oficjalnie jest ich 316. Nieoficjalnie pewnie jeszcze więcej. Wrocławskie krasnoludki. Liczymy, że żadnego z nich nie zabraknie podczas ich wrześniowego święta. Nie da się bowiem ukryć, że skrzaty zawładnęły sercami mieszkańców miasta, a także turystów, którzy licznie przybywają do stolicy Dolnego Śląska i z nosem w mapach wytrwale szukają naszych małych pomocników.

Pierwsza edycja Festiwalu odbyła się w 2010 roku. Od tego czasu na stałe wpisała się w kalendarz kulturalnych imprez Wrocławia. Krasnale już od wielu miesięcy ciężko pracują, aby i tegoroczna edycja okazała się sukcesem. Co możemy zdradzić już teraz? Impreza podobnie jak w poprzednim roku potrwa trzy dni i odbędzie się w Ogrodzie Staromiejskim i we Wrocławskim Teatrze Lalek. Na uczestników czeka między innymi Wielka Parada Krasnoludków, gra miejska i warsztaty. Powtórzymy także Krasnoludkowy Poranek Literatury. Są także nowości! Między innymi Krasnalowe Silent Disco.

Więcej szczegółów o wydarzeniach podamy już wkrótce. A tymczasem prezentujemy zapowiedź tegorocznego Festiwalu. W rolach głównych Krasnale.