Zakochaj się w MPK! Rusza akcja walentynkowa w tramwajach i autobusach

nowezakochajsiewmpk-300x300Od kilku lat, na Walentynki, wrocławskie MPK szykuje dla swoich pasażerów dodatkowe atrakcje. W tym roku tradycyjnie będą miejsca w pojazdach oznaczone piktogramami dla osób ciągle poszukujących swojej drugiej połówki, możliwość wyświetlenia miłosnego wyznania na monitorach multimedialnych w pojazdach, a także specjalny przejazd „Tramwajem Zakochanych”.

W trakcie jazdy będzie można wypełnić również quiz, a także wziąć udział w konkursie. Nagrodami są książki o miłości.

MPK łączy ludzi, także w tym dosłownym sensie. Znamy przykłady zakochanych par, a nawet małżeństw, które poznały się w tramwaju czy autobusie. Warto o takich pozytywnych aspektach komunikacji miejskiej nie zawsze dostrzeganych na co dzień przypominać, zwłaszcza gdy pretekstem do tego jest święto zakochanych – mówi Agnieszka Korzeniowska, rzecznik MPK. – Dodatkowo szczególnie w tym czasie myślimy o tych, którzy ciągle szukają swojej drugiej połówki, może to właśnie dzięki komunikacji miejskiej szczęście im dopisze.

W tramwajach i autobusach pojawią się specjalne piktogramy – naklejki symbolizujące miejsca dla osób, które są wolne. Specjalne oznaczone miejsca siedzące będzie można spotkać od połowy tego tygodnia we wszystkich autobusach i tramwajach typu skoda. Zabawa polega na tym, że osoba, która zajmuje tak oznaczone miejsce, sygnalizuje w ten sposób, że jest zainteresowana poznaniem drugiej połówki.

Quiz o miłości z nagrodami książkowymi – poniżej piktogramów oznaczających miejsca dla osób jeszcze niezakochanych, pasażerowie MPK znajdą specjalny QR kod lub internetowy link do quizu. Jest to zabawa dla tych, którzy szukają swojej drugiej połówki internecie. Po wypełnieniu quizu pasażerowie dowiedzą się, jakich typów kobiet/mężczyzn powinni unikać szukając miłości w internecie.

Dla 50 osób, które wezmą udział w zabawie, MPK przygotowało książki wrocławskiej pisarki Katarzyny Gubały pt. „Faceci z sieci”, która została napisana we wrocławskich tramwajach. Autorka tak właśnie spędzała w nich czas jeżdżąc na co dzień komunikacją miejską. Książki z autografem Katarzyny Gubały będzie można odebrać podczas finału walentynkowej akcji na pl. Teatralnym (14 luty).

Z kolei Tramwaj Zakochanych to specjalny przejazd zabytkową „enusią”. Tramwaj stanie na pl. Teatralnym w Walentynki o godz. 16.00. W tramwaju będzie można spotkać autorkę książki, Katarzynę Gubałę, która tego dnia będzie poszukiwała inspiracji do kolejnych publikacji. Zainteresowani będą mogli opowiedzieć jej swoją historię, a tramwaj ruszy w podróż o godzinie 17:00.