Zagraj z krasnalami online

Z lochu w Górach Sowich zbiegł Chochlik Odrzański, podstępny nicpoń, który za wszelką cenę stara się pokrzyżować krasnoludkom szyki podczas przygotowań do wielkiej uczty na wrocławskim Rynku. Od czasu swojej ucieczki Chochlik wciąż dokucza mieszkańcom Wrocławia – a to napluje im do zupy, a to wypuści z ZOO wszystkie hipopotamy, a to znowuż podrze zaproszenia na ucztę. Wielka Rada Krasnali do walki z łobuzem wystawiła Życzliwka. To wybór najlepszy z możliwych – Życzliwek słynie z wrodzonego optymizmu, miłości do świata, a jego najniebezpieczniejszą bronią jest powalający uśmiech. Zanosi się więc na to, że porachunek z Chochlikem nie zakończy się rozlewem krwi…

Jeśli chcielibyście pomóc sympatycznemu skrzatowi w walce z psotnikiem, możecie to zrobić biorąc udział w krasnoludkowej grze internetowej.

– Gra.Krasnale.pl to inicjatywa, która ma na celu promocję Wrocławia – mówi Paweł Romaszkan z Biura Promocji Miasta. – Nasze działania skierowaliśmy głównie do najmłodszych wrocławian – pragniemy, by dzieci poznały i polubiły wrocławskie krasnale, a tym samym, związały się z miastem – wyjaśnia.  Gra składa się z dziesięciu plansz. Wszystkie etapy rozgrywają się w autentycznej scenerii Wrocławia. Miejsca, które odwiedzają gracze, to m.in. Ostrów Tumski, Park Szczytnicki czy Rynek. Zadaniem uczestnika gry jest pokonanie Chochlika Odrzańskiego – aby do tego doszło, na każdym poziomie należy wykonać wyznaczone zadania. A trzeba do tego nie lada odwagi! Wyławianie świeżo wypranych krasnoludzkich portek, które Chochlik złośliwie wrzucił do wody czy łapanie ukrywających się na Pergoli hipopotamów, to tylko niektóre z wyzwań czekających na uczestników. Bohaterem gry jest Życzliwek – krasnal wybrany przez internautów w konkursie zorganizowanym na Facebooku. Gracze mogą też spotkać innego słynnego wrocławskiego krasnala -Więziennika. Stanąć w szranki z Chochlikiem można na stronie gra.krasnale.pl.

-To dopiero początek przygody dzielnych krasnali – mówi Michał Kuzborski z agencji Lama Media. – Z czasem powstawać będą następne plansze z kolejnymi elementami topografii miasta – dodaje. Udział w grze nie wymaga logowania. Warto jednak skorzystać z tej opcji – osoby, które zarejestrują się i uzyskają status „Łowcy Chochlików”, mają szansę otrzymać krasnalowy upominek. Najlepsi, a także najbardziej wytrwali gracze są klasyfikowani w listach rankingowych widocznych na stronie internetowej gry.

Zapraszamy do udziału w grze!