Zagraj w pierwszą polską grę charytatywną i staw czoła złośliwym zarazkom

Wrocławska fundacja „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”, wspierająca małych pacjentów Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej znalazła kolejny sposób pozyskiwania funduszy na realizacje swoich celów. Przy współpracy z firmą Techland – liderem wśród deweloperów gier komputerowych, wypuściła na rynek pierwszą w Polsce grę charytatywną.

Heal them All to produkcja, której fabuła nawiązuje pośrednio do aktywności fundacji. Grając w nią, użytkownik przenoszony jest do wnętrza ciała ludzkiego, które ochronić trzeba przed infekcją groźnych wirusów i bakterii.

Realia gry skonsultowane zostały z pracownikami kliniki onkologicznej, a ręcznie tworzona, kolorowa grafika czyni ją produktem odpowiednim dla całej rodziny. Muzyka inspirowana erą 8- i 16-bitów jest dodatkowym walorem aplikacji, której pojawienie się na pograniczu rynku multimediów oraz sfery filantropii jest w Polsce precedensem.

W związku z ciągle rozwijającym się rynkiem gier mobilnych oraz rosnącym zainteresowaniem usługami cyfrowymi uznaliśmy, że właśnie tego typu aplikacja pozwoli dotrzeć grze do jak największej ilości osób, a tym samym pozwoli zainteresować graczy sytuacją dzieci chorych na nowotwory i zachęcić ich do wsparcia budowy i wyposażenia „Przylądka Nadziei” – mówi Paweł Marchewka, prezes firmy Techland.

Aplikacja typu Tower Defense, inspirowana działalnością organizacji, dostępna jest na urządzeniach przenośnych firmy Apple, jednak już teraz planowane jest wypuszczenie jej na urządzenia mobilne z systemem Android.

Obecnie gra dostępna jest w darmowej wersji demo na AppStorze, jednak każdy zakupić może pełną jej edycję. Aplikacja bazuje bowiem na modelu dystrybucji „freemium”. Oznacza to, że część gry udostępniona jest graczom za darmo, natomiast do odblokowania pozostałej zawartości potrzebna jest opłata 1,79 euro. Dodatkowo można dokupić „witaminy”, które pozwalają na używanie większej ilości „broni”.

Zysk z gry będzie przekazywany na rzecz małych pacjentów kliniki onkologicznej oraz na budowę i wyposażenie nowej siedziby szpitala – Przylądka Nadziei.

Fundacja na przestrzeni 21 lat działalności pomogła już kilkunastu tysiącom dzieci, jednak wciąż potrzebne są fundusze. Brakuje sprzętu diagnostycznego, konieczne są zakupy kosztownych leków dla dzieci, finansowanie rehabilitacji… Na to wszystko potrzebne są pieniądze. A jeśli możemy uzyskać je ofiarowując darczyńcom w zamian rozrywkę – korzyść jest podwójna – podkreśla Agnieszka Aleksandrowicz, prezes zarządu fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”.

Grę Heal them All pobrać można w sklepie AppStore.