Za nami pierwszy dzień Międzynarodowego Festiwalu Krasnoludków! Zobacz fotorelację

Po miesiącach przygotowań, tygodniach oczekiwań dzisiaj rozpoczęliśmy Międzynarodowy Festiwal Krasnoludków. Za nami pierwszy dzień radosnej, krasnalowej zabawy. Była kolorowa parada, nie mniej kolorowe i pomysłowe skrzacie domki oraz mnóstwo atrakcji w Wielkiej Wiosce Krasnali. Zobaczcie naszą fotorelację.

Festiwal Krasnali rozpoczął się jak co roku od Wielkiej Wrocławskiej Parady Krasnoludków. Radosny orszak przemaszerował od Pręgierza na Rynku do Ogrodu Staromiejskiego, który zamienił się w Wielką Wioskę Krasnoludków. Jednym z bohaterów parady był na pewno Krasnal Życzliwek, który z miejsca zaskarbił sobie sympatię wszystkich dzieci.

Tego dnia Wielka Wioska Krasnoludków została zdominowana przez “walkę” na najpiękniej udekorowaną, skrzacią chatkę. Kreatywność dzieci jak zawsze nie zawiodła. W ruch poszły kredki, farbki, gazety, a nawet nakrętki do napojów, papierowe talerze i folia bąbelkowa. A jeden z domków przybrał postać… myszki. Krasnalowe (tak, na naszym Festiwalu wszystko jest krasnalowe) jury wybrało trzy najpiękniejsze w każdej z kategorii. Wśród przedszkoli najlepsza okazała się placówka “Niezapominajka”, drugie miejsce zajął “Tęczowy Domek”, a trzecie miejsce “Leśne skrzaty”. Z kolei wśród szkół podstawowych niezwykle twórczo zaprezentowała się Szkoła Podstawowa nr 2. Bowiem aż jej dwie klasy uplasowały się na podium – klasa 3b zajęła miejsce pierwsze, a klasa 1b – miejsce drugie. Na trzecim miejscu znalazła się reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 80. Zdradzimy Wam, że skrzaty i tak powiedziały, że z największą przyjemnością zamieszkają w każdym z domków biorących udział w konkursie. Natomiast specjalne wyróżnienie za szczególne zaangażowanie powędrowało do zespołu z Przedszkola 99.

Ponadto na scenie swoje umiejętności zaprezentowały dziewczyny z Cheerleaders Wrocław, które zaprosiły także dzieci do wspólnego tańca. Na chętnych czekała także strefa relaksu z grami i z kolorowankami, a także strefa zorganizowana przez Kolejkowo.

Po centrum miasta kursował także skrzaci, zabytkowy tramwaj, który cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony najmłodszych. To była świetna okazja, aby zwiedzić Wrocław z innej perspektywy.

A na zakończenie dzisiejszego dnia zapraszamy na specjalny, multimedialny pokaz fontanny na Pergoli. Jego bohaterami będą oczywiście skrzaty. Nie możecie tego przegapić!. Startujemy o 21.30.