Z cyklu doniesienia medialne – news z „Kuriera Krasnoludzkiego”

W ubiegły poniedziałek na wrocławskim rynku doszło do ataku szaleńca na krasnala. Nieznany sprawca spetryfikował kolejną ofiarę, zamieniając ją w posąg z brązu. Policja jest zdania, że musiał ją wcześniej obserwować, by poznać  zwyczaje i trasy wędrówek.

Tym razem ofiarą jest 576-letni Pracz Odrzański: były akwizytor, obecnie niegroźny schizofrenik z nerwicą natręctw, który w ramach terapii zaleconej przez specjalistę dokonywał przepierek drobnych części garderoby w rzecznej wodzie. Oficer operacyjny, pragnący zachować anonimowość, powiedział „Kurierowi”, że jest wstrząśnięty okrucieństwem tej petryfikacji. Krasnal został bowiem zaskoczony w pozie klęczącej, z wypiętymi pośladkami i bez obuwia.

Policja zdwoiła wysiłki, by dopaść sprawcę. Ekipa dochodzeniowa otoczyła miejsce zdarzenia zasiekami z drutu kolczastego, przystrojonego kolorową karbowaną bibułką, i przeczesuje teren w poszukiwaniu dowodów.

Wśród urzędników huczy. Przybyła na miejsce komisja nadzoru budowlanego z przerażeniem stwierdziła, że rzeczony krasnal stanowi samowolę budowlaną. Mimo usilnych poszukiwań nie znaleziono przy nim ani planu zagospodarowania przestrzennego, ani też pozwolenia na budowę. Spetryfikowany 576-latek jest ponadto tak silnie scalony z gruntem, że usunięcie go spowodowałoby bardzo poważne straty.

Poruszona zdarzeniem Komisja Europejska odwołała natychmiast z Grecji zespół specjalistów badających nieistniejące plantacje drzew oliwnych i nakazała mu gruntowne zbadanie sprawy wrocławskiego krasnala zamienionego w brąz.
Prof. James Davies, światowej sławy dietetyk, autor cieszącej się ogromną popularnością także Polsce książki „Nie żryj tyle, będziesz chudsza” skomentował to zdarzenie na swojej stronie internetowej pisząc, że petryfikacja jest prawdopodobnie jedną ze skuteczniejszych metod utraty masy ciała. Według badań na modelach teoretycznych jest to jedyny pewny sposób ominięcia tzw. efektu jojo. Na razie ani nie potwierdzono ani też nie obalono tej tezy, ponieważ nikogo ze spetryfikowanych nie udało się ponownie ożywić. Prof. Davies jest pewien, że kiedyś z całą pewnością to nastąpi.

Sprawa wzbudziła także kontrowersje i animozje w polskim Sejmie. Prawica demonstrowała głębokie przekonanie, że wczorajsze wydarzenie we Wrocławiu ma ścisły związek z napiętymi ostatnio stosunkami polsko – eskimoskimi. Możliwe, że przed czekającymi nas wyborami wraże siły Eskimosów zrobią wszystko, by nam zaszkodzić na arenie międzynarodowej oraz w kosmosie. Opozycja natomiast była zdania, że jesteśmy państwem, w którym demokracja gwarantuje, że każdy może skamienieć jak i kiedy chce. Burzliwa debata w Sejmie zakończyła się nad ranem bójką i wkroczeniem sił porządkowych.

Brązowa figura nad brzegiem Odry przyciąga tymczasem rzesze ciekawych mieszkańców i turystów, w przeważającej mierze płci pięknej.

A na listy przebojów triumfalnie powrócił  szlagier Ryszarda Rynkowskiego „Dziewczyny lubią brąz”…

Autorką bajki jest Anatema.