Wystawa krasnalowych rysunków w Renomie

Ogólnopolskiemu Konkursowi Opowiadań o Wrocławskich Krasnalach towarzyszyła rysunkowa zabawa. W szranki krasnalowych zawodów stanęły przedszkola, szkoły podstawowe, stowarzyszenia oraz świetlice – łącznie aż 95 placówek. Do 16 października, kiedy upływał termin zgłoszeń, organizatorzy otrzymali 1367 pięknych i bardzo barwnych prac, po czasie dotarły jeszcze prace z trzech kolejnych przedszkoli w liczbie 31 sztuk. O takiej popularności konkursu rysunkowego nie śniło się nawet krasnalom! Dzieci wykonały swoje prace bardzo różnymi technikami: od ołówkowych szkiców, po wycinanki, kolaże i wyklejanki. Każda zachwycała oryginalnością, kolorami i starannością, a przede wszystkim zaangażowaniem młodych artystów.

Przed jurorami stanęło trudne zadanie – jak z tylu wspaniałych dzieł dziecięcej twórczości wybrać 21 prac? One właśnie zdobić będą wyjątkową książkę, w której zebrane zostaną najciekawsze historie, przysyłane na Ogólnopolski Konkurs Opowiadań o  Wrocławskich Krasnalach. Wyróżnionych autorów rysunków jury ogłosi podczas Dnia Życzliwości, w sobotę 21 listopada. Wtedy właśnie w domu handlowym Renoma odbędzie się uroczysty Wielki Finał obu konkursów – plastycznego i literackiego.

Organizator rysunkowej zabawy chce jednak uhonorować jak największą grupę maluchów, które z całą pasją i radością zaangażowały się w rysunkową rywalizację. Od soboty 31 października w Renomie na poziomie +2 (piętro dedykowane dzieciom i rodzicom) można będzie oglądać wystawę prac konkursowych. Miejsce wystawy nie jest przypadkowe – to właśnie tutaj powstała i prężnie działa pierwsza w Polsce, a być może i na świecie, Galeria Krasnalowa z prawdziwego zdarzenia!

Galeria, która zgromadziła sklepy z najważniejszym skrzacimi towarami, gdzie krasnale mogą przychodzić na zakupy. Na ulicy Świdnickiej 40 kupią modny i wygodny kaftan z kapturem czy przystrzygą brodę, nie zapominając oczywiście o dobrym posiłku. Wśród najemców są m.in. Dingsy i Ekstrasy, Rzeczy dla Chyżych, Pan Talon, Pani Kapota, Smaki&Łyki, Infantylia i Cacuszka, Nasze Kamasze oraz Golibroda i Uroda. Galerii Krasnalowej szukać należy na drugim, „dzieciakowym” piętrze Renomy, w pobliżu sklepu SMYK.Wystawę krasnalowych rysunków można będzie oglądać w Renomie do niedzieli 29 listopada – poziom +2.

Wszystkie dzieci wraz z opiekunami, rodzicami i  nauczycielami zapraszamy do podziwiania rysunków własnych i rówieśników!