Wyjdź z domu! Warsztaty dla dzieci [weekend 24 – 25 lutego]

Co prawda do wiosny i ciepłych dni coraz bliżej, ale najbliższy weekend niestety nie będzie nas pogodowo rozpieszczał. Co zrobić, aby ten czas spędzić w ciekawy sposób i nie nudzić się w domu? Krasnale przygotowały kilka propozycji dla najmłodszych.  

Galeria Dizajn BWA – warsztaty dla dzieci “Odkurzacz” [sobota, 24.02.]

W sobotę w galerii Dizajn BWA dzieci zmierzą się z bardzo aktualnym tematem, który ostatnio szczególnie interesuje wrocławian – ze smogiem. Najmłodsi dowiedzą się, jak sobie z nim radzić i wspólnie zbudują wielki odkurzacz do oczyszczania powietrza. Gdyby to było takie proste….

Zajęcia są częścią projektu Noworoczne Postanowienia 2018. SMOG. i jednocześnie projektu edukacyjno-artystycznego 3D czyli Dizajn Dla Dzieci, który przygotowały: Magdalena Kreis i Natalia Romaszkan.

Warsztaty są skierowane do dzieci w wieku od 7 do 12 lat.

Szczegóły dotyczące zapisów na stronie: http://bwa.wroc.pl/ oraz na facebooku.

Centrum Kultury „Zamek”  – Brzdąc na Zamku. „Mały ekolog – recykling” [sobota, 24.02.]

Doskonały przykład nauki poprzez zabawę. Najmłodsi pod okiem Anny Sikory ze Stowarzyszenia Natura i Człowiek dowiedzą się, dlaczego recykling jest fajny. A za pomocą swojej wyobraźni i przy użyciu rąk zamienią niepotrzebne opakowania w użyteczne przedmioty.

Zajęcia są przeznaczone dla dzieci w wieku od 4 do 8 lat.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://www.zamek.wroclaw.pl.

Cocofil Dzieciom – rodzinne warsztaty [niedziela 25.02]

Kawiarnia Cocofil  (ul. Pawła Włodkowica 9) zaprasza dzieci wraz z rodzicami na warsztaty, które poprowadzi Katarzyna Janekowicz. Aktorka i twórczyni teatrzyku dla dzieci “Dwie Dorotki”. Podczas spotkania dzieci zapoznają się książką Ewy Szelburg-Zarembiny “Bracia miesiące” oraz stworzą wyjątkowe prace plastyczne, które będą świetną pamiątką ze spotkania.

Więcej szczegółów związanych z wydarzeniem można znaleźć na facebooku.

Muzeum Narodowe – Mozaika muzealna na czarno. Zabawy plastyczne dla dzieci [niedziela, 25.02]

Muzeum Narodowe zabierze dzieci w podróż do świata grafiki. Ale nie byle jakiej! Tylko takiej, w której rządzi kolor czarny. Najmłodsi sami staną się artystami, tworząc własne grafiki inspirowane wystawą “Entliczki, pentliczki…”. Zajęcia poprowadzi Barbara Przerwa.

Zajęcia będą prowadzone w grupach, w dwóch przedziałach wiekowych: 3-5 lat i 6-9 lat.

Więcej informacji na stronie muzeum.