Wszystkie dzieci na start! Ruszają wyścigi rowerkowe

fot. Jason Pier in DC/ (CC BY-NC 2.0)/ flickr.com

fot. Jason Pier in DC/ (CC BY-NC 2.0)/ flickr.com

Już 17 maja mali kolarze spotkają się w parku Tołpy, by zażyć trochę sportu i rywalizacji. MetLife Tour Kocham Rowerek 2015, czyli wyścigi rowerowe dla dzieci odbywają się równolegle w dwunastu miastach – w tym również we Wrocławiu.

To już szósta edycja Met Life Tour, organizatorzy mają duże doświadczenie w pracy z dziećmi, a więc rodzice nie muszą obawiać się o ich bezpieczeństwo. Tour Kocham Rowerek to nie tylko wyścigi. To zabawa połączona z nauką jak bezpiecznie poruszać się na rowerze.

Dlatego dzieci będą mogły wziąć udział w atrakcjach przygotowanych w ramach miasteczka drogowego, gdzie policjanci będą udzielać fachowych porad, a na torze przeszkód będzie można szlifować technikę poruszania się na rowerze. Nie zabraknie też konkursów z atrakcyjnymi nagrodami, specjalnych pokazów sprzętu policyjnego i strażackiego, a także występów pluszowych maskotek.

Tour Kocham Rowerek zaplanowany jest na niedzielę, a więc będzie to rodzinna impreza w formie pikniku. Pierwsze wydarzenia rozpoczną się już o 10:00 w Parku Tołpy. Dzieci kochają szybkość, a więc głównym punktem dnia będzie wyścig, w którym udział będą mogli wiząć uczestnicy od 3 do 10 lat. Dzięki podziałowi na kategorie wiekowe i grupy trzyosobowe po każdym wyścigu na stopniach podium stają wszyscy zawodnicy i otrzymują nagrody. Każdy uczestnik będzie mógł czuć się zwycięzcą.

By wziać udział w wyścigu trzeba spełnić kilka drobnych, ale ważnych warunków. Przede wszystkim trzeba mieć ze sobą sprawny rower i kask rowerowy. A przed samym piknikiem rodzice powinni zadbać o zgłoszenie dziecka. Ilość miejsc jest ograniczona.

Zapisy pod numerem telefonu.: 690-242-716 lub drogą elektroniczną: zapisy@wyscigirowerkowe.pl (w temacie maila należy podać miasto).

Harmonogram imprezy:

10.00 – rozpoczęcie imprezy przez prowadzącego, zaproszenie do namiotu organizatora, gdzie następuje wydawanie numerków startowych.
Prowadzący wyjaśnia zasady zawodów oraz prezentuje kolejność startów zawodników według kategorii wiekowych.
11.00 – 15.00 – zawody w poszczególnych kategoriach wiekowych (rozpoczynają 3-latki). Po każdym wyścigu cała trójka zawodników staje na podium i wszyscy dostają nagrody.
11.00, 12.00, 13.00, 14.00 – o każdej pełnej godzinie – konkursy z nagrodami
15.00 – koniec zawodów
15.30 – koniec imprezy

Szczegóły na stronie www.wyscigirowerkowe.pl lub https://www.facebook.com/wyscigirowerkowe