Wrocławskie zwierzaki też obchodzą Wielkanoc. ZOO szykuje atrakcje

Święto Jaja ponownie zagości we wrocławskim ZOO. Od środy, 27 marca, zwiedzający będą mogli poczuć magię Wielkanocy pośród dzikich zwierząt. Z kolei w wielkanocny poniedziałek każdy, kto przyjdzie do ZOO, będzie mógł poszukać skarbów.

W ogrodzie poukrywane będą słodycze – to plan wrocławskiego ZOO na wielkanocny poniedziałek, 1 kwietnia. Świętowanie rozpocznie się jednak wcześniej. Już od dziś spacerując po ogrodzie można podziwiać ozdoby świąteczne przygotowane w poprzednich latach przez uczniów wrocławskich szkół i przedszkoli w ramach konkursów plastycznych. Tegoroczna edycja, zatytułowana „Ekojajo”, polega na stworzeniu ozdób przy użyciu surowców wtórnych.

W pawilonie Ptaszarnia zwiedzający ZOO będą mogli zobaczyć jaja nie tylko ptasie. Postawiony zostanie również inkubator z kurzymi jajkami, w którym będzie można się przyjrzeć wykluwaniu kurcząt.

Julian Katta, lemur występujący w logo ogrodu, obiecał już, że w Lany Poniedziałek będzie chował paczuszki dla gości ZOO. Miejsca poszukiwań słodkości oznaczone będą dużymi pisankami.