Wrocławski Dzień Przedszkolaka już 1 czerwca!

Dzień przedszkolaka_11 czerwca na terenach wokół Hali Stulecia swoje święto – Dzień Przedszkolaka – obchodzić będą dzieci uczęszczające do wrocławskich przedszkoli. Udział w wydarzeniu potwierdziło niemal 100 placówek, w sumie ok. 4000 przedszkolaków.

Wszyscy uczestnicy, ze względów organizacyjnych oraz bezpieczeństwa, podzieleni zostali na dwie tury. Pierwsza rozpocznie się o godz. 9.00, druga – w południe, w każdej weźmie udział ok. 2000 dzieci. Przebieg obu tur będzie identyczny, każda potrwa do 2 godzin. Świętowanie rozpocznie się na placu pod Iglicą, gdzie stanie scena, a kolejne atrakcje czekać będą na dzieci wokół fontanny i na Pergoli.

Ze sceny popłyną znane przedszkolakom piosenki, animatorzy zaproszą do zabaw ruchowych i wprowadzą wszystkich uczestników w klimat kolorowego świata, w którym niebawem wszyscy się znajdą. Spod sceny dzieci przejdą na teren przy fontannie, gdzie czekać na nie będą liczne atrakcje. Wśród nich wielkie bańki mydlane, krótkie teatrzyki, malowanie twarzy, układanie ogromnych puzzli i wspólne tworzenie flagi swojej grupy. Na zakończenie Dnia Przedszkolaka kolorowy korowód okrąży fontannę. Podczas przemarszu dzieci będą witane przez szczudlarzy, akrobatów, kolorowe postaci.

Organizatorami wydarzenia są Departament Edukacji UM Wrocławia oraz Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego.