Wrocławski Bieg Sponsorowany dla dzieci nieuleczalnie chorych

Wrocławski Bieg Sponsorowany to inicjatywa charytatywno-sportowa dla podopiecznych fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. 

Tegoroczny bieg to druga tego typu impreza dla dzieci nieuleczalnie chorych. Odbędzie się w dzień wagarowicza (w tym roku 20.03.2015, piątek). Zasada jest taka: aby pobiec trzeba pozyskać sponsora na swoje jedno okrążenie (wokół Pergoli pod Halą Stulecia, dystans 459 m). Biegacz daje wysiłek, a sponsor pieniądze, które trafiają na konto fundacji. Wszystkie pieniądze Fundacja przeznacza na cele statutowe, między innymi domową rehabilitację dzieci.

Szukać sponsorów można wśród rodziny, znajomych, w klubach zainteresowań, w miejscu pracy, na osiedlu. Ci, którzy nie mogą pobiec mogą sponsorować biegających wysyłając przelew na konto mBank 69 1140 1140 0000 2052 8800 1001 z tytułem przelewu: wbs + ew. imię i nazwisko biegacza.

Dobrym przykładem z ubiegłego roku jest udział dwóch pracowników Straży Miejskiej zasponsorowanych przez koleżanki i kolegów z pracy – zachęcają przedstawiciele fundacji.

20 marca, Pergola przy Hali Stulecia

  • 10.00 do 12.00.  – biegają dzieci i młodzież ze zgłoszonych placówek
  • 12.00 do 14.00 – biegną dorośli

Fundację Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci założył dr Waldemar Gołębiowski. Z jego niezgody na brak systemowej domowej opieki nad dziećmi terminalnie chorymi powstała wyjazdowa opieka paliatywna. W 2007 r. przekształciła się w Fundację, która finansuje jedyne na Dolnym Śląsku domowe hospicjum dla dzieci. Pacjenci to dzieci przewlekle i nieuleczalnie chore, które przebywają w swoich własnych domach. Do domów przyjeżdżają lekarze, pielęgniarki, rehabilitanci.

Dzisiaj jest ponad 260 rodzin, którym pomaga Fundacja. Opieka to zapewnienie leków, wyposażenie w specjalistyczny sprzęt, rehabilitacja, pomoc psychologa. A także domowa rehabilitacja. Wszystko to nie kosztuje rodziny ani złotówki.

Kontrakt z NFZ pokrył w 2014 r. 1/3 kosztów funkcjonowania Fundacji. Pozostałą część budżetu Fundacja musi zdobyć. Jest to możliwe dzięki darczyńcom, instytucjom, ludziom, którzy wrażliwość łączą z działaniem.  Najważniejsza sprawa to 1% podatku. Prawie każdy zarabiający Polak może go przekazać wpisując KRS 0000 287 982 w rozliczeniu podatkowym.