Wrocławska Tamborrada w wykonaniu dzieci i młodzieży połączy nas z San Sebastian

fot. Estitxu Carton/ (CC BY-SA 2.0)/ flickr.com

fot. Estitxu Carton/ (CC BY-SA 2.0)/ flickr.com

Uczniowie wrocławskich i dolnośląskich szkół wezmą udział w lokalnej odsłonie hiszpańskiego święta, które 20 stycznia każdego roku rozbrzmiewa dźwiękami bębnów na ulicach San Sebastian. To będzie symboliczny muzyczny most pomiędzy dwoma partnerskimi miastami projektu Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Tamborrada to baskijskie święto bębnów, uroczyście obchodzone w San Sebastian, mieście, które wraz z Wrocławiem jest Europejską Stolicą Kultury 2016. Wrocławianie chcą włączyć się w te radosne obchody święta patrona miasta San Sebastian, wykonując zaaranżowane przez siebie utwory.

20 stycznia o godzinie 11:00 w Hali Orbita dzieci i młodzież z Wrocławia i okolic przy pomocy bębenków, deseczek, grzechotek wykonają Marsz San Sebastian oraz utwór WrocLove. Dołączą do nich orkiestry mundurowe oraz artyści: „Dziubek Band”, Mażoretki Trzebnickie, stepujący tancerze z „Wrocławskiej Stepowni”.

Ubiegłoroczna Tamborrada zgromadziła na placu Nowy Targ około 1600 uczestników. W tym roku zagra niemal 3000 – tyle bowiem pomieścić może Hala Orbita. Do wspólnej zabawy zachęcać będą bębniarze grający na wielkich beczkach, które staną na scenie oraz podestach przy sektorach.