Wrocław na Wielkanoc

fot.Tarik Browne/(CC BY_NC 2.0)/flickr.com

fot.Tarik Browne/(CC BY_NC 2.0)/flickr.com

Od pierwszego dnia kwietnia rusza szereg wydarzeń, które mogą zachęcić do rodzinnego wypoczynku w trakcie świątecznych przygotowań. Warto zaplanować domowe prace tak, by znaleźć chwilę na warsztaty tworzenia ozdób wielkanocnych, obejrzenie pocztówek z dawnego Wrocławia.

 Wrocław na dawnej pocztówce – wystawa

Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu zaprasza na wystawę, której tematem będzie życie i architektura dawnego Wrocławia. Niektóre zaułki i budynki możemy obejrzeć już tylko na archiwalnych zdjęciach. Wrocław zmienił się nie do poznania, ale dzięki takim wystawom dajemy też dowód tego, że pamiętamy o jego historii. Na zebranych przez Adama Więcka – wybitnego kolekcjonera, założyciela i wieloletniego dyrektora Muzeum Sztuki Medalierskiej we Wrocławiu – karkach pocztowych można spróbować odszukać te zakątki, które przetrwały do dnia dzisiejszego. Muzeum zaprasza odwiedzających 1 kwietnia, od godziny 10:00. Być może będzie to okazja do wysłania członkom rodziny tradycyjnych życzeń spisanych na kartkach Wielkanocnych.

Rodzinne warsztaty tworzenia ozdób wielkanocnych

Zarówno najmłodsi, jak starsi mieszkańcy Wrocławia mogą wziąć udział w przygotowanych przez Klub Pod Kolumnami warsztatach tworzenia ozdób wielkanocnych techniką decoupage. Decoupage polega na dekorowaniu przedmiotów (drewnianych skrzynek, zawieszek, styropianowych jajek) przy pomocy wyciętych z papieru motywów. Brzmi niewinnie, ale zarówno wycinanie wzorów, jak i naklejanie ich wymaga dużej precyzji. Poziom trudności zależy jednak od skomplikowania wzoru, więc z pomocą prowadzącej – Katarzyny Konarskiej – każdemu powinno udać się stworzyć oryginalną ozdobę na świąteczny stół. Koszt działu w warsztatach wynosi 20 zł od osoby. Organizator zapewnia wszystkie potrzebne materiały.

Cykl warsztatów „Mały Jubiler”

W ramach zajączkowego prezentu można pozwolić swoim pociechom samodzielnie stworzyć biżuterię, która rozwinie ich kreatywność. Akademia Blisko Ciebie zaprasza na zajęcia organizowane 14, 21 i 28 kwietnia o godzinie 16:10 w Szkole Podstawowej nr 53, przy ul. Strachocińskiej 155-157. Warsztaty dedykowane są dla dzieci w wieku 6-12 lat, które lubią rozwijać zdolności manualne i są zaciekawione tym, jak wygląda praca jubilera. W ramach 3 spotkań wykonają autorskie broszki, korale, bransoletki lub kolczyki i zrealizują projekty ozdób, które upiększą ich pokoje. Koszt: warsztatów to 105 zł. Zapisy poprzez stronę internetową: www.akademiabliskociebie.pl trwają do 10 kwietnia.