Wrocław ma nowego krasnala. Wszystko już o nim wiemy!

wywiadek2Jeszcze w kwietniu mieliśmy okazję świętować dołączenie nowego krasnala do wrocławskiej rodziny. Od dawna wiemy gdzie stoi i jak wygląda, teraz z radością możemy również zdradzić jego imię!

Nowy krasnal stanął przy kładce Świebodzkiej na skwerze Promenady Staromiejskiej, przy Bulwarze Tadka Jasińskiego. Na uszach ma radiowe słuchawki, a w ręku trzyma duży mikrofon. Jaka jest jego historia? Program Trzeci Polskiego Radia przyznał Wrocławiowi Trójkowy Znak Jakości 1 kwietnia, w dniu swoich 53. urodzin. Jak powiedziała Magda Jethon, dyrektor Programu Trzeciego, Wrocław został wyróżniony za „duszę, charakter, urodę i inteligencję”. Stolica Dolnego Śląska jest pierwszym miastem, które otrzymało taki tytuł. Do tej pory Trójkowy Znak Jakości przyznawany był płytom i książkom. Miasto nie mogło pozostać dłużne. W ramach rewanżu na Podwalu pojawił się nowy krasnal, który ma być prezentem dla słuchaczy radiowej Trójki oraz kapituły konkursowej, która zdecydowała o nagrodzeniu Wrocławia.

Krasnal stanął przy kładce 17 kwietnia. Uroczystego odsłonięcia dokonała Magda Jethon i prezydent Wrocławia, Rafał Dutkiewicz. Marek Niedźwiecki prowadził jednocześnie audycję radiową nadawaną z bulwaru, podczas której ogłosił, że o imieniu krasnala zadecydują słuchacze radiowej Trójki. W piątek, 22 maja, podczas nadawanego z Wrocławia popołudniowego programu „Zapraszamy do Trójki”, krasnal otrzymał oficjalne imię – Trójkuć Wywiadek.

Teraz pora na oficjalne nadanie krasnalowi imienia. Już w piątek, 22 maja o godz. 18.30, Magda Jethon, dyrektor Programu 3 oraz Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia, oficjalnie ochrzczą nowego wrocławskiego krasnala Trójkucia Wywiadka.

Uroczystość odbędzie się podczas plenerowego wydania popołudniowej audycji „Zapraszamy do Trójki” (od godziny 16.00 do 19.00), którą poprowadzi – ze skweru przy Moście Radiowej Trójki – Kuba Strzyczkowski. Podczas audycji słuchacze będą mogli również spotkać się z dziennikarzem muzycznym Programu Trzeciego – Piotrem Baronem. Na miejscu nie zabraknie też – cieszącego się ogromną popularnością wśród słuchaczy – „Sklepiku Walendziku” z Trójkowymi gadżetami.

Radiowa Trójka przygotowała również muzyczny prezent dla słuchaczy, mieszkańców Wrocławia i turystów. W piątek (22 maja) na Dworcu Świebodzkim PKP wystąpi Maciej Maleńczuk z zespołem Psychodancing.

Koncert na terenie zabytkowego obiektu będzie inauguracją tegorocznej akcji Świebodzkiego Targu Kultury. To nowe wydarzenie na wrocławskiej mapie kultury. Rok temu, podczas pierwszej edycji, na uczestników czekały liczne koncerty, wykłady, pokazy filmów, warsztaty dla dorosłych i dzieci. Nadchodzący Targ zapowiada się równie ciekawie.