“Wrocław – łączy nas ciepło!”. Rusza cykl bezpłatnych warsztatów dla dzieci


Warsztatami “Katastrofa ekologiczna” Fundacja OPEN MIND rozpoczyna cykl bezpłatnych wycieczek i warsztatów dla dzieci. Pierwsze spotkanie w sobotę 25 marca. Jakie atrakcje czekają na najmłodszych mieszka
ńców Wrocławia?

“Katastrofa ekologiczna” to pierwszez zaplanowanych 24 spotkań realizowanych w ramach cyklu “Wrocław – łączy nasWWW ciepło”. Jak zapewniają organizatorzy, nie będzie to kolejny nudny eko projekt i dzień spędzony w szkolnej ławce. Warsztaty zaplanowano tak, aby łączyły zdobywanie wiedzy i zabawę. Celem Fundacji jest przekazanie dzieciom cennej wiedzy na temat ekologii, tak aby zainspirować je do poszukiwania sposobów na walkę z zanieczyszczonym powietrzem.

Podczas warsztatów dzieci spełnią swoje marzenia i wcielą się w superbohaterów! Ich misją będzie ocalenie świata przed katastrofą ekologiczną. Oczywiście w bezpiecznej przestrzeni laboratorium. Ale to nie wszystko. Zwiedzą też interaktywną wystawę “Odnawialne Źródła Energii”. Tam wyprodukują energię elektryczną siłą własnych mięśni, a za pomocą sprężonego powietrza… ułożą sobie fryzury. Spotkanie zakończy się wystrzeleniem rakiety napędzanej wodorem.

Projekt jest skierowany dla dzieci w wieku od 6 do 13 lat. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, obowiązują jednak zapisy: http://www.krzywykomin.pl/wydarzenia/naukowa-sobota-katastrofa-ekologiczna/

Warsztaty “Katastrofa ekologiczna” potrwają od godziny 14 do 16. Odbędą się w Centrum Nauki Humanitarium. Ogrody Doświadczeń, ul. Stabłowicka 147a, 50-001 Wrocław (Kampus Pracze).

Terminy kolejnych spotkań będą podawane na bieżąco na stronie www.wroclawlaczynascieplo.pl.