Witajcie turyści! Spacer śladem krasnalich atrakcji turystycznych

TurystaZakładamy, że na nadchodzący w najbliższy weekend Festiwal Krasnoludków przybędą nie tylko mieszkańcy miasta, ale i turyści. Dlatego tuż przed rozpoczęciem festiwalu przedstawiamy wam mapkę, która oprowadzi was po największych atrakcjach Wrocławia, których na co dzień pilnują krasnale.

Polecamy rozpocząć spacer od wizytówki miasta, czyli Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego. To tu zapadają decyzje ważne dla mieszkańców całego regionu. Budynek jest ogromny, monumentalny i stoi tuż obok spowitego bluszczem, Muzeum Narodowego. Tuż przed Urzędem znajdziecie Faksymilkę, która zajmuje się koordynacją oddziału krasnoludzkiego i kieruje obiegiem krasnalich dokumentów. Po godzinach pracy, Faksymilka uwielbia odwiedzać Muzeum Narodowe. Szczególnie upodobała sobie wystawę sztuki współczesnej, która mieści się na najwyższym piętrze.

Rzut beretem (a właściwie krasnalową czapką) od muzeum znajduje się Panorama Racławicka. Dookoła okrągłego budynku jeździ na swym rumaku krasnal Panoramik. Panoramik należy do rodu krasnali historycznych. Jest już dość stary, więc często odpoczywa wraz ze swym koniem w cieniu budynku. W chwilach wytchnienia możecie znaleźć go na parapecie rotundy.

Po obejrzeniu Panoramy proponujemy dłuższy spacer do Dzielnicy Czterech Świątyń. W cichym podwórzu można podziwiać Synagogę pod Białym Bocianem, usiąść na kawę lub zjeść lunch w jednym z lokali. W Synagodze często odbywają się koncerty, nic więc dziwnego, że Krasnale Tolerancji to dwaj jazzmani.

Życzliwek

Życzliwek

Nieco dalej mieści się plac Solny, a na nim Słupniki Solne. Krasnale, które z góry widziały już kawał historii. Plac ten był jednym z ważniejszych miejsc targowych w mieście.

Nie moglibyśmy pominąć krasnala Turysty. Znajdziecie go przy Centrum Informacji Turystycznej (Rynek 14). To dobry adres, by z wycieczki po Wrocławiu wyciągnąć jak najwięcej informacji i ciekawostek.

Na koniec naszego małego interaktywnego spaceru, polecamy wam zajrzenie do krasnala Życzliwka. Życzliwek znajduje się w samym Rynku, tuż obok fontanny na placu Gołębim. To prawdziwy celebryta wśród Krasnali. Ma najwięcej zdjęć i chyba jest najbardziej rozpoznawalny. Nie możecie wyjechać z miasta nie widząc się z Życzliwkiem!

Aby podejrzeć trasę wycieczki należy kliknąć w poniższą mapkę.

mapa - witajcie turysci