Weekend pełen wrażeń: Targi Książek Dobre Strony i Dzień Dziecka z Teatrem Lalek

Dzień Dziecka tuż tuż! Świętowanie zaczynamy już w nadchodzący weekend. Przed nami dwie imprezy dedykowane najmłodszym: Targi Książek Dobre Strony i Dzień Dziecka z Teatrem Lalek.

Targów Książek Dobre Strony (26-28 maja) nie trzeba nikomu przedstawiać. Wydarzenie co roku przyciąga miłośników literatury dziecięcej i młodzieżowej. W tej edycji zmienia się jednak miejsce imprezy. Tym razem w prawdziwy potok książek zamieni się Przejście Garncarskie i Żelaźniczne.

W najbliższy piątek 26 maja, w samo południe, spod skrzynki bookcrossingowej ustawionej na Rynku do Przejścia Garncarskiego przejdzie parada Książkożerców. Co jeszcze czeka na uczestników targów? Spotkania z ulubionymi autorami, bezpłatne warsztaty literackie, edukacyjne czy filozoficzne. Przez cały czas dla gości będzie dostępny klub literacko-muzyczny Proza we Wrocławskim Domu Literatury.

Dobre Strony to również konkurs na najlepszą książkę dziecięcą oraz na najlepszą książkę młodzieżową. W pierwszej kategorii o wygraną powalczą: Czas Czarodziej, Przed i po, Czerwony Kapturek i seria Książki Jutra. O miano najlepszej książki młodzieżowej walczą: Czarne Jeziora, Dom nie z tej ziemi, Bruno. Chłopiec, który nauczył się latać i Robinson Crusoe.

Pełna lista nominowanych oraz szczegółowy harmonogram targów znajduje się  na stronie www.domliteratury.wroc.pl/.

28 maja to również Dzień Dziecka z Teatrem Lalek! Między 12.00 a 18.00 zapraszamy do Ogrodu Staromiejskiego i budynku teatru. Przestrzeń specjalnie na tę okazję zostanie podzielona na 16 stref, w których przez cały dzień będą odbywały się bezpłatne warsztaty artystyczne oraz spektakle. To świetny sposób na rodzinną i kreatywną niedzielę.

Będzie się działo! W programie oczywiście warsztaty teatralne, a ponadto zajęcia z kreatywnego brudzenia się, projektowanie i ozdabianie koszulek czy ekowarsztaty tworzenia gier planszowych. Dzieci i ich rodzice dowiedzą się również, jak gotować prosto i zdrowo, jak bezpiecznie postępować z psami, a także nauczą się grać na nietypowych instrumentach.

Najmłodsi zbudują także budki lęgowe dla ptaków oraz hotele dla owadów.

Więcej informacji na stronie www.teatrlalek.wroclaw.pl.