Wędrówek z krasnalami ciąg dalszy…

Darmowe wycieczki tropem wrocławskich krasnali adresowane są w szczególności do dzieci w wieku 5-10 lat . Spotkania odbywać się będą w każdą niedzielę, od 7 września do 12 października 2008 roku. Przewodnicy oprowadzą uczestników po specjalnie opracowanych z myślą o dzieciach Szlaku Krasnoludkowym, Szlaku Wrocławskich Legend oraz Szlaku Odkrywców. W pokonaniu Szlaków każdemu dziecku pomoże kolorowa rozkładana Mapka Krasnoludkowa oraz Mapka Legend Ostrowa Tumskiego. W czasie wspólnej zabawy dzieci poznają swoje miasto, zdobędą pieczęcie: Poszukiwacza Krasnali, wrocławskiego Gawędziarza i Małego Odkrywcy, nauczą się posługiwać mapą. Osoby, które wezmą udział w trzech różnych wycieczkach, otrzymają prezent –  książeczkę „O Kuźniku Kowadełko i innych wrocławskich krasnalach”.

Udział w wycieczkach jest bezpłatny Harmonogram wycieczek:

07.09.2008 (niedziela) – „Krasnoludki są na świecie, czyli w poszukiwaniu wrocławskich skrzatów” (spacer po Starym Mieście Szlakiem Krasnoludkowym).
Miejsce spotkania: fontanna przy Teatrze Lalek, godz. 11.00

14.09.2008 (niedziela) – „Odkrywamy tajemnice Wrocławia, czyli rodzinne manewry” (wycieczka niespodzianka po Starym Mieście).
Miejsce spotkania: Plac Solny, godz. 11.00

21.09.2008 (niedziela) – Kto zjada ostatki… – czyli opowieść o śląskiej klusce i inne wrocławskie legendy (Spacer po Ostrowie Tumskim i Starym Mieście Szlakiem Wrocławskich Legend).
Miejsce spotkania: Wyspa Piaskowa przed Mostem Tumskim, godz. 11.00

28.10.2008 (niedziela) – Krasnoludki są na świecie, czyli w poszukiwaniu wrocławskich skrzatów (spacer po Starym Mieście Szlakiem Krasnoludkowym).
Miejsce spotkania: fontanna przy Teatrze Lalek, godz. 11.00

05.10.2008 (niedziela) – Odkrywamy tajemnice Wrocławia, czyli rodzinne manewry (wycieczka niespodzianka po Starym Mieście).
Miejsce spotkania: Plac Solny, godz. 11.00

12.10.2008 (niedziela) – Kto zjada ostatki… – czyli opowieść o śląskiej klusce i inne wrocławskie legendy (spacer po Ostrowie Tumskim i Starym Mieście Szlakiem Wrocławskich Legend).
Miejsce spotkania: Wyspa Piaskowa przed Mostem Tumskim, godz. 11.00