We Wrocławiu pojawił się nowy krasnal. To prawdziwy siłacz!

Krasnal Sztangista fot. Dolnośląski Urząd Wojewódzki

Wrocławska rodzina krasnali właśnie powiększyła się o kolejnego członka. I to nie o byle kogo, lecz o prawdziwego siłacza, który bez trudu podniesie najcięższą nawet sztangę. Krasnal zawitał do stolicy Dolnego Śląska z okazji zbliżających się mistrzostw świata w podnoszeniu ciężarów, a po zakończeniu imprezy zostanie u nas na stałe!

Dokładnie 100 lat temu w Hali Stulecia odbyły się 19. mistrzostwa świata w podnoszeniu ciężarów. Minął wiek i impreza znów zagości w murach tego wrocławskiego obiektu.

Choć międzynarodowe zawody wystartują dopiero w niedzielę 20 października, krasnal-sztangista już dotarł do naszego miasta i oficjalnie zaprezentował się w trakcie wtorkowej konferencji prasowej.

– To pierwszy zawodnik nadchodzących mistrzostw – przedstawił skrzata Szymon Kołecki, prezes Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów.

Krasnal nieustannie dzierży nad głową ogromny ciężar, ale jak na prawdziwego sportowca przystało, trzyma fason i nie widać po nim oznak zmęczenia.

Pierwotnie skrzat miał zamieszkać u wrót Hali Stulecia, ale ostatecznie zdecydowano, że po mistrzostwach na stałe osiądzie przy hotelu Śląsk, czyli najbardziej sportowym obiekcie hotelarskim w naszym mieście.

Na pewno nie będzie czuł się tam osamotniony, bo tuż za miedzą, obok budynku klubowego przy ul. Oporowskiej, mieszka inny skrzat – Ślązak.