W krainie papieru – nowy cykl Rodzinnych Warsztatów Plastycznych

papier-plastyka

fot. Kim Love/ (CC BY-SA 2.0)/ flickr.com

Trzy spotkania to trzy szanse na wyczarowanie ze starych gazet i kartonów nowych figur, rzeźb i gier. Dla dzieci, które ukochały sobie wariacje plastyczne, jesień może być czasem, w którym doskonale poznają technikę Papier-mâché.

„W krainie papieru” to cykl trzech spotkań, które łączy temat przewodni, czyli papier. A właściwie technika jego przetwarzania na wyjątkowe dzieła sztuki – papier-mâché. Podczas spotkań dzieci wraz z opiekunami stworzą figury, rzeźby i gry. Stare gazety, zadrukowane kartki i kartony zyskają nowe życie.

Spotkania odbędą się 11 października, 8 listopada i 6 grudnia. Koszt udziału w pojedynczych zajęciach to 35 zł dla pary (55 zł dla trzech osób), w całym cyklu 90 zł para (150 zł trzy osoby). Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc: a.zasada@centrumtworczosci.pl. Pierwsze spotkanie już 11 października o godzinie 15:00, we Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka

Papier-mâché to sztuka tworzenia przedmiotów z nakładanych na siebie kolejnych warstw papieru, łączonego za pomocą kleju, gipsu lub krochmalu. W tej technice możemy wykorzystać różne typy papieru od ażurowych serwetek, przez zadrukowane ścinki papieru, poprzez stare gazety. Można stworzyć misterne i filigranowe wzory, jak i duże i ciężkie konstrukcje. Granicą jest tylko wyobraźnia twórcy, no i ilość posiadanego papieru.