VII Festiwal Wozów Ratha Yatra: parada z kuturą Indii w tle

fot. Bhismadeva Dasa/ (CC BY-NC 2.0)/ flickr.com

fot. Bhismadeva Dasa/ (CC BY-NC 2.0)/ flickr.com

Już w sobotę, 20 czerwca, odbędzie się VII Festiwal Wozów Ratha Yatra. Za tą egzotyczną nazwą kryje się wspaniała hinduska legenda o posągach Dżaganath (Pan Wszechświata), które za sprawą niecierpliwego króla Orissy, Indradyumny, nigdy nie zostały dokończone. Raz do roku opuszczają one mury świątyni na wozie i wyruszają w wielomiesięczną podróż przez świat, poruszane siłą mięśni setek tysięcy pielgrzymów.

Parada ponownie odbędzie się we Wrocławiu, zamieniając Rynek (od 14:30) w kolorowy i radosny marsz pielgrzymów, pełen muzyki i tańca. W tym czasie rozdawane będą słodkie przysmaki i owoce, a także zaprezentowany zostanie program artystyczny.

O 16:30 otwarty zostanie również kiermasz na Placu Solnym, gdzie będzie można kupić książki, biżuterię, upominki, odzież i tkaniny, olejki oraz kadzidła. Orientalna atmosfera zostanie utrzymana dzięki namiotowi z wegetariańską kuchnią, dzięki której Wrocławianie i Wrocławianki skosztują odrobiny wschodnich rarytasów. W kolejnym namiocie będzie można zrobić sobie oryginalny indyjski makijaż!

Dla dzieci przygotowany został specjalny program, który obejmuje sypanie mandali i obrazków z kolorowego piasku.

Wydarzenia potrwają do 20:30 wokół Rynku i na Placu Solnym.