Uroczyste ogłoszenie zwycięzców Ogólnopolskiego Konkursu Opowiadań o Wrocławskich Krasnalach

Ogólnopolski Konkurs Opowiadań o Wrocławskich Krasnalach organizowany przez Biuro Promocji Miasta (wspólnie z Fabryką Idei) cieszył się ogromną popularnością zarówno  wśród najmłodszych, jak i starszych wielbicieli krasnoludków. Do rąk jury – w skład którego oprócz dyrektorów BPM i Fabryki Idei wchodzą takie znakomitości jak prof. Ryszard Waksmund, aktor Robert Gonera oraz pisarz Piotr Siemion – trafiło aż 347 tekstów! Konkurs podzielono na dwie kategorie: dzieci i młodzieży do lat 18 (młodzi twórcy przysłali w sumie 94 prace) oraz dorosłych (tu nadesłanych opowiadań było najwięcej, bo 253). Jurorzy spędzili wiele godzin, czytając przesłane opowiadania i dyskutując nad nimi, prace bowiem są zróżnicowane, a ich poziom bardzo wysoki.

– Było to wielkie wyzwanie, ponieważ ze wszystkich ciekawych prac musieliśmy wybrać tylko 21 opowiadań, które pojawią się w specjalnej książce o wrocławskich krasnalach – mówi Paweł Romaszkan, dyrektor Biura Promocji Miasta. – Jej premiera nastąpi właśnie w Dniu Życzliwości, a podczas wielkiego finału zorganizowanego w domu handlowym Renoma poznamy nazwiska wyróżnionych autorów. Będzie to również okazja do posłuchania fragmentów nagrodzonych opowiadań.

Sobotni Wielki Finał rozpocznie się w domu handlowym RENOMA punktualnie o godz. 12.00 na poziomie +3. Szacowne jury wyczyta zwycięzców, którzy odbiorą pamiątkowe nagrody i wspólnie pozować będą do pamiątkowego zdjęcia. Ale to nie koniec atrakcji: rozstrzygnięciu konkursu literackiego towarzyszyć będzie również ogłoszenie wyników Konkursu Rysunkowego o Wrocławskich Krasnalach. Każda bowiem książka nie może obyć się bez pięknych ilustracji, a kto lepiej niż dzieci zna wrocławskie skrzaty? Dlatego też organizatorzy zaprosili maluchy z wrocławskich przedszkoli i szkół podstawowych, by przysyłały swoje rysunki na konkurs plastyczny. Tu zgłoszeń było jeszcze więcej: w szranki krasnalowych zawodów stanęło łącznie aż 95 placówek, a liczba rysunkowych dzieł sięgnęła liczby 1367 pięknych i bardzo barwnych prac! Wybrane szkice, wycinanki, kolaże i wyklejanki można oglądać na niezwykłej wystawie w Renomie (poziom +2) aż do 29 listopada. A już w sobotę 21 listopada jury ogłosi imiona i nazwiska młodych autorów, których rysunki zostały wybrane do książki, zaprezentuje także nagrodzone prace. Pamiątkowe dyplomy otrzymają w sumie 42 osoby: 21 autorów wyróżnionych opowiadań oraz 21 autorów rysunków. Następnie wyczytani zostaną zwycięzcy, czyli osoby, którym jury przyznało odpowiednio pierwsze, drugie i trzecie miejsce w konkursach na opowiadanie oraz rysunek. Wręczanie nagród przeplatane będzie bajkowymi motywami ze zwycięskich opowiadań.

– Z ogromną radością włączamy się w obchody tak wyjątkowego święta, jakim jest Dzień Życzliwości. Będzie nam miło gościć wszystkich uczestników konkursu oraz wrocławian, którzy tak spontanicznie włączają się do podobnych akcji – mówi Tomasz P. Chenczke, prezes Centrum Development & Investments, właściciela Renomy – Cieszę się, że Renoma stanie się tego dnia centrum życzliwości i uśmiechu.

Serdecznie zapraszamy na Wielki Finał krasnalowych konkursów – w sobotę 21 listopada, początek o godz. 12.00, dom handlowy RENOMA (poziom +3). A już o godz. 13.00 w salonie EMPIK kalendarze na rok 2010 podpisywać będzie Andrzej Tylkowski, autor projektów billboardów i kartek promujących wrocławski Dzień Życzliwości.