Twórcy gier dzieciom!

Le Supersquirrel* wyrusza w podróż przez Europę, by pomóc wychowankom domów dziecka!

Wrocławska firma Taploft, tworząca mobilną wersję „Wesołej Osady” autorstwa Can’t Stop Games, postanowiła przyłączyć się do inicjatywy „Złombol 2012” i wesprzeć wrocławską drużynę, która chce w tym roku podbić grecką Olimpię. W trasę wyruszy legendarny polski fiat 125p, dla którego internauci wybrali już nawet imię – Miętolot!

Czym jest „Złombol”? To spektakularny rajd starymi samochodami przez Europę. Impreza ma charakter charytatywny. Celem jest zebranie jak największej sumy na zakup dóbr dla dzieci z domów dziecka.

W latach 2007-2008 celem wyprawy było Monako, w 2009 roku zdobyto koło podbiegunowe, w 2010 aż 121 aut wystartowało do Istambułu, a w 2011 niemal 130 ekip wyruszyło do Loch Ness. W czasie ubiegłorocznej edycji udało się zebrać przeszło 230 tysięcy złotych (ponad 700 darczyńców)! Dzięki temu dzieci dostały m. in. sprzęt komputerowy, gry, programy edukacyjne, odbiorniki TV, pościele, rowery i akcesoria rowerowe, zabawki, artykuły plastyczne i wiele innych rzeczy, które wywołały uśmiech na ich twarzach. Trasę tegorocznego rajdu można prześledzić tutaj: http://bit.ly/NW3RLI.

Le Supersquirrel to pluszowa wiewiórka – maskotka Taploftu i jednocześnie postać z produkcji „Wesoła Osada”, która na łamach Naszej Klasy zdobyła już przeszło 340 tysięcy graczy. Zwierzątko nie ma jeszcze imienia, ale można je zaproponować, pisząc na adres pr@taploft.com. Globtroterska wiewiórka ma zostać symbolicznym korespondentem ekipy Miętolotu i regularnie publikować na specjalnym blogu informacje prosto z trasy. Taploft planuje następnie przekazać zwierzątko wraz z całą dokumentacją podróży na aukcję dobroczynną na rzecz dzieci.

Do grupy sponsorów Złombolu dołączyły również inne firmy reprezentujące polską branżę gier: Can’t Stop Games, Techland i Tequila Mobile z Wrocławia (spółki zrzeszone w klastrze Creativro) oraz Ganymede z Krakowa. Ekipę Miętolotu wsparła również Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej oraz Dolnośląska Szkoła Wyższa. Do czasu startu rajdu przewidzianego na 15 września można zostać darczyńcą – wszystkie przekazane środki przeznaczone zostaną na potrzeby dzieci!

Linki zewnętrzne:
http://www.facebook.com/Mietolot
http://mietolot.blogspot.com/
http://www.zlombol.pl/
http://www.naszslask.org/

*Le Supersquirrel – wiewiór globtroter. Reporter inspirujący się podróżami Wojciecha Cejrowskiego. W trasę wyrusza w charakterze korespondenta Złombolu. Możecie się więc spodziewać pikantnych relacji!