Twój rower może być bezpieczny. Oznakuj go!

fot. Flickr.com/ Till Krech/CC

Rower to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu. Warto jednak pamiętać, że wypoczynek, choć aktywny, powinien być również bezpieczny. Wrocławscy policjanci znakują rowery w Rynku, co ma zapobiec ich kradzieży.

Oznakowany rower łatwiej znaleźć, jeśli już się zdarzy, że ktoś go ukradnie. Gdy trafi później na aukcje lub w inne miejsce sprzedaży, można sprawdzić oznakowanie i na policji dowiedzieć się, czy jednoślad nie pochodzi właśnie z kradzieży. Rowery można oznakować bezpłatnie w Rynku, tuż przy placu Solnym. Policjanci będą czekać na wszystkich chętnych 31 lipca, w czwartek, pomiędzy godzinami 11:00 a 13:30.

Rower można oznakować bezpłatnie, jednak pojazd powinien być prawidłowo wyposażony. Pamiętajmy zatem o odpowiednim oświetleniu z przodu i z tyłu, sprawnych hamulcach, działających dzwonkach. Na miejscu, przez oznakowaniem roweru, wystarczy wypełnić formularz z danymi osobowymi oraz podstawowymi informacjami o rowerze.

Na rowerze przyklejony zostanie numer identyfikacyjny, który trafi do policyjnej bazy. Właściciel otrzyma również dokument potwierdzający oznakowanie.

A już 1 sierpnia będzie można oznakować rower na terenie przy Hali Stulecia, podczas festynu z okazji Święta Policji. Start o godzinie 14:00.