Tumski Cup 2015: piknik rodzinny i sportowe atrakcje dla dzieci

piknik-tumski cupJuż 13 czerwca na Odrze przy Barce Tumskiej odbędą się szóste zawody łodzi smoczych. Głównym punktem programu są wyścigi wioślarskie, ale Tumski Cup to przede wszystkim okazja do aktywnego wypoczynku wraz z dziećmi.

Tumski Cup 2015 to kolejna edycja wyścigów smoczych łodzi. W ubiegłych latach impreza odbywała się we wrześniu, jednak w tym rogu zawody rozegrają się w drugim tygodniu czerwca na Odrze przy Barce Tumskiej. Już po raz szósty spotkamy się, by kibicować zawodnikom, których ambasadorem jest srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, Paweł Rańda.

W niedzielę (13 czerwca) już od godziny 10:00 wystartują wydarzenia burzące krew w żyłach i wodę w rzece. Podczas gdy osady wioślarskie będą rywalizować ze sobą na Odrze, pozostali uczestnicy imprezy będą mogli na lądzie wziąć udział w biegach – konkursie na dwie nogi, wyścigu taczek, pokazie rycerskim, kursie samoobrony, ćwiczeniach Power Fit.

plakatOd godziny 10:00 na Wyspie Bielarskiej i w kompleksie Hotelu Tumskiego odbędzie się całodniowy piknik rodzinny z mnóstwem atrakcji! Pojawią się konkursy z nagrodami (do wygrania będą: rakiety do squasha, słuchawki, tablety, aparaty cyfrowe). W planach są również pokazy tańca – zumby, kalisteniki; animacje dla dzieci (w tym boisko piłkarskie dla maluszków i orzeł Ślązak, maskotka piłkarskiego Śląska Wrocław). Rozegramy rodzinny turniej w boule. Wspólnie będziemy ćwiczyć yogę i skimboard na plaży przy Wyspie Bielarskiej. Na ten jeden dzień przyjadą do nas foodtrucki. Posiłki będą również serwowane na tarasie Barki Tumskiej! Będzie można także zrobić nieco zapasów na później, bo czynne będą stoiska Bazaru Smakoszy.

Tumski Cup to nie tylko impreza dla wodniaków. Organizatorzy postanowili otworzyć miasteczko The World Games 2017, które pozwoli na zaprezentowanie całego szeregu różnych dyscyplin sportowych, które będą gratką podczas organizowanych we Wrocławiu igrzysk The World Games 2017. Już teraz będzie mogli poczuć namiastkę największych Igrzysk Sportów Nieolimpijskich i spróbować zamienić wiosła na coś innego.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym harmonogramem imprezy.

 

kafel - tumski Cup