Trwa zbiórka funduszy na Krasnale ratowników medycznych

13 października ratownicy medyczni obchodzą swoje święto. To właśnie na ten dzień wstępnie zaplanowano odsłonięcie dwóch Krasnali związanych z tą grupą zawodową. Realizacja marzenia zależy od tego, czy uda się zebrać odpowiednią kwotę pieniędzy. Jak można wesprzeć projekt?

Zgodnie z wizją pomysłodawcy całej akcji – Bartłomieja Janczaka –  we Wrocławiu miałyby stanąć dwa Krasnale, a dokładniej Krasnal i Krasnalka. Oba mają nosić uniformy ratowników medycznych i trzymać nosze. Nie zabraknie również innych atrybutów. Jeden z Krasnali na plecach będzie miał defibrylator, a drugi plecak. Jeśli udałoby się zebrać odpowiednią sumę pieniędzy, to pojawi się także ambulans.

Za projekt i wykonanie będzie odpowiedzialna artystka Beata Zwolańska-Hołod, która od kilkunastu lat specjalizuje się w tworzeniu rzeźb z brązu.

Jak można pomóc w sprowadzeniu Krasnali do Wrocławia? Za pośrednictwem strony https://pomagam.pl/krasnaleratownicy można wpłacać pieniędze na ten cel. Nawet najmniejsza kwota ma znaczenie. Na stronie można również na bieżąco śledzić postępy w zbiórce oraz relacje z pracowni.

Pomóżmy Skrzatom Ratownikom Medycznym przeprowadzić się do Wrocławia!