Tropem wrocławskich krasnali

fot. Klearchos Kapoutsis/ CC by 2.0/ flickr.com

fot. Klearchos Kapoutsis/ CC by 2.0/ flickr.com

Bezpłatne rodzinne wycieczki tropem wrocławskich krasnali ruszają już z początkiem lipca. W tym roku udamy się w ślad za zwierzętami, które towarzyszom krasnalom, sprawdzimy czym krasnoludki zajmują się na co dzień, odkryjemy ich mroczne historie, zabawimy się w detektywów i uratujemy Marysię Pięknisię z opresji!

Przez cały lipiec i sierpień będzie można dołączyć do przewodników, którzy przeprowadzą przez kręte uliczki i opowiedzą o wrocławskich krasnalach.

Cykl pięciu wakacyjnych wypraw jest zaadresowany do dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Zapraszamy je do przyjścia wraz z rodzicami. W tym roku wystarczy pojawić się o odpowiedniej porze przy punkcie Informacji Krasnalowej obok Ratusza, by wejść na szlak krasnali. Nie prowadzimy zapisów. Prosimy jedynie o punktualność i dobre humory.

Zapraszamy do zapoznania się z krótkim opisem tras:

Krasnoludki na tropie zwierząt

Te, co skaczą i fruwają
z krasnalami też się znają!
Wycieczka dla dzieci od lat 7.
Na naszej drodze spotkamy olbrzymią kolorową ważkę i groźnego aligatora, rodzinkę nosorożców i mitycznego stwora – gryfa. Krasnale będą naszymi przewodnikami po „miejskiej dżungli”, mają dla nas zagadki i opowieści o swych niezwykłych przyjaciołach.

Na ratunek Marysi Pięknisi!

Wymaga to dużo zachodu
– odczarować serce z lodu…
Zabawa dla wszystkich.
Serce Marysi Pięknisi zostało zamienione w bryłkę lodu. Mimo iż Papa Krasnal zwołał nadzwyczajną naradę, to krasnale same nie poradzą sobie odczarować Marysię, mając za przeciwnika Królową Śniegu i zaklęcia. Musimy im pomóc i wziąć sprawy w swoje ręce! Przy okazji pokonamy wspólnie różne przeszkody, rozwiążemy zagadki, sporządzimy czarodziejski eliksir i niezwykłe korale oraz będziemy się dobrze bawić.

Podchody krasnoludkowe

Krasnalowe to zawody,
więc możliwy zawrót głowy!
Zabawa dla wszystkich.
Pobawimy się wspólnie w podchody. Krasnale zostawiły nam wskazówki, a my dzięki nim spróbujemy zgadnąć, którego krasnala mamy odszukać. Wspólnie wykonamy różne dziwne zadania. Na pewno nie damy się krasnalom wywieść w pole!

Historie z dreszczykiem

Wrocławskie opowieści
– niesamowitej treści!
Wycieczka dla nieco starszych (8-12 lat)
Posłuchamy wrocławskich legend, czyli ciekawych, ale czasami dosyć strasznych opowieści, które pamiętają już chyba tylko wrocławskie krasnale. Może uda nam się w zapadającym pomału zmroku zobaczyć pokutujące na mostku dusze albo usłyszeć tajemnicze odgłosy w kamienicy Pod Złotym Psem?

Krasnoludki są na świecie!

We Wrocławiu zamieszkały,
nasze miasto pokochały.
Spacer po wrocławskim Rynku dla najmłodszych tropicieli krasnoludków (5-8 lat).
Wspólnie rozwiążemy mnóstwo krasnoludkowych zagadek i odwiedzimy wiele krasnali. Zobaczymy, co jedzą krasnoludki, czym się zajmują, gdy mają trochę wolnego czasu, zastanowimy się, dlaczego tak polubiły Wrocław?

Harmonogram wycieczek znajduje się tutaj.