Teatr Małego Widza – nowe miejsce na kulturalnej mapie Wrocławia

Na pewno dobrze znacie Wrocławski Teatr Lalek czy spektakle dla dzieci w Teatrze Muzycznym Capitol. Jeśli szukacie wartościowej alternatywny to od niedawna można odwiedzać nowe miejsce ze sztuką w roli głównej. W miniony weekend swoje podwoje otworzyła wrocławska filia Teatru Małego Widza.

Jeśli szukacie kulturalnych wrażeń dla najmłodszych to czym prędzej udajcie się w kierunku Nadodrza. Tam w centrum Dziedzińca Artystycznego – w ośrodku kultury HART Hostel & Art mieszczącym się przy Rydygiera 25, działa Teatr Małego Widza. To wyjątkowe, kameralne miejsce (widownia ma jedynie 40 miejsc) zaprasza dzieci już od 1. roku życia. Inicjatorką tego przedsięwzięcia jest aktorka Agnieszka Bogdan.

Co sprawia, że Teatr jest tak wyjątkowy? Wszystkie spektakle są sensoryczne. Oznacza to, że odwołują się do dziecięcej wrażliwości i są nastawione na zaangażowanie wielu zmysłów. Co ciekawe, słowo mówione nie jest tutaj aż tak istotne. Zdecydowanie większą uwagę przywiązuje się do obrazu, muzyki, światła, tańca, nastroju, gestów czy mimiki.

Wierzymy w teatr, który pobudza dziecięcą wyobraźnię i który traktuje dzieci jak równorzędnych partnerów. W którym docenia się ich inteligencję, zdolność do samodzielnego myślenia i analizowania, a także naturalną wrażliwość oraz otwartość – mówi Agnieszka Czekierda, założycielka Teatru Małego Widza.

Teatr ma w planach wystawienie do wakacji czterech spektakli. Przedstawienie “Ogród” przywołuje lato i mówi o tym, co najmłodsi robią w ogrodowymi sprzętami. Szlauch, który jest jadowitym wężem? Dlaczego nie! “Rozplatanie tęczy” to z kolei zabawa kolorami.

Uwielbiamy wykorzystywać w spektaklach muzykę, szczególnie tę graną na żywo, dlatego połowa naszego zespołu artystycznego to muzycy i dlatego też powstał spektakl “Super Luper”, w którym muzyka i proces jej tworzenia jest głównym bohaterem – dodaje Agnieszka Czekierda.

Muzyka pojawia się także w przedstawieniu “Cztery pory roku”, gdzie w połączeniu z tańcem i obrazem tworzy wyjątkową opowieść o przyrodzie.

Teatr Małego Widza zachęca do przybycia nawet do pół godziny przed spektaklem. Zamiast klasycznego foyer na dzieci czeka artystycznie zaaranżowana przestrzeń – zielona trawa z darami lasu, patykami czy pniakami. Dla rodziców z kolei przygotowano kanapy oraz możliwość zrobienia sobie kawy czy herbaty.

Więcej informacji o bieżącym repertuarze znajduje się na stronie: http://www.teatrmalegowidza.wroclaw.pl/