Tak będzie wyglądał włoski krasnal. Zobacz, w którym miejscu zamieszka!

Wrocław doczeka się włoskiego krasnala. O skrzata, który reprezentowałby Włochów mieszkających w naszym mieście, starał się od kilku miesięcy Marcello Murgia. Krasnoludek powstanie – na początku sierpnia zamieszka przy ulicy Więziennej.

O inicjatywie na powstanie włoskiego krasnala pisaliśmy w styczniu. Wtedy też, za pomocą portalu PolakPotrafi zbierane były fundusze na postawienie małego skrzata. Nie wiadomo było jednak, gdzie krasnal mógłby stanąć i jak miałby wyglądać.

Pieniędzy nie udało się uzbierać, na konto wpłynęło jedynie 40 procent niezbędnych funduszy, przez co wszystkie darowizny trafiły z powrotem na konta darczyńców. Ale niedługo potem Marcello ruszył z podobną inicjatywą. Tym razem jednak w zbieraniu pieniędzy miał pomóc gotowy projekt krasnala i wstępne pomysły na to, gdzie skrzat miałby mieszkać.

I poszło – krótko mówiąc – jak z krasnalowego płatka. Dzięki platformie Indiegogo udało się uzbierać potrzebną kwotę (1 600 euro) w ciągu miesiąca! Projekt wsparło 50 osób.

Autorem projektu krasnala jest Laca de la Vega, na co dzień mieszka w Genui, jest autorem komiksów.

Dzięki projektom udało się przyciągnąć uwagę osób zainteresowanych inicjatywą: można było bowiem zobaczyć przyszłego krasnala, to zachęciło do wspierania projektu – mówi Marcello Murgia. Wsparciem były również reportaże emitowane na antenie włoskiej telewizji RAI, w których występował Marcello i promowana była inicjatywa Włochów mieszkających we Wrocławiu.

Nasze bardzo szczegółowe i sumienne śledztwo wykazało, że włoski krasnal powoli taszczy już swoje południowe walizki i jeszcze w te wakacje przymaszeruje do Wrocławia. Z nieoficjalnych informacji wynika, że zwiedzi wpierw okolicę i zapozna się z innymi krasnalami, być może nauczy ich podstaw języka włoskiego. Następnie – to już wieść bardziej oficjalna – usadowi się wygodnie przy ulicy Więziennej, gdzie znajduje się sporo knajpek z włoskim jedzeniem. Mając pizze, pasty i desery na wyciągnięcie ręki, na pewno będzie mu w naszym mieście dobrze!