Szlachetna Paczka szuka wolontariuszy na Dolnym Śląsku

Po raz dwunasty na Dolnym Śląsku Szlachetna Paczka poszukuje wolontariuszy. To dzięki nim najbardziej potrzebujący otrzymają mądrą, inspirującą do zmiany pomoc i sygnał, że nie są sami.
Schorowana pani Zofia dostała radio, które jest dla niej jedynym towarzyszem, Kubuś – półkę na puchary zdobyte w konkursie pływackim i łóżko piętrowe, dzięki któremu nie musi już spać z bratem, a wielodzietna rodzina mieszkająca w małym domku 5 km od najbliższej miejscowości – zapas opału i 8 par zimowych butów. O ich potrzebach dowiedzieli się wolontariusze SZLACHETNEJ PACZKI, a konkretną pomoc przygotowali  darczyńcy.
Dziś Szlachetna Paczka poszukuje wolontariuszy w naszym mieście. Chętni mogą zgłaszać się na stronie: www.superw.pl
Pomoc, która inspiruje do zmiany
Dla wielu potrzebujących już sama wizyta wolontariusza jest pomocą, dodaje wiary w ludzi, pokazuje, że nie są sami. Wolontariuszem mogą zostać osoby pełnoletnie, które kochają ludzi, nie boją się wyzwań i są gotowe szukać rozwiązań, by przygotowana pomoc była mądra i skuteczna.
W weekend, dwa tygodnie przed Bożym Narodzeniem, odbędzie się finał projektu Szlachetna Paczka.  To wtedy wolontariusze zawożą do potrzebujących paczki,
a darczyńcy otrzymują piękny prezent – relację z wręczenia paczki.
Paczka łączy ludzi
– Obcy sobie ludzie rozmawiają jak przyjaciele i piją razem herbatę, a ci, którzy stracili już nadzieję na wygraną z biedą czują się ważni i wyjątkowi, a co najważniejsze zaczynają odkrywać w sobie siłę do walki z niełatwą codziennością – opowiada Edyta, wolontariuszka od trzech lat angażująca się w Szlachetną Paczkę.
Projekt Szlachetna Paczka odbywa się po raz dwunasty. Co roku w przemyślany sposób łączy potrzebujących, wolontariuszy, darczyńców przygotowujących pomoc materialną
i dobroczyńców finansujących organizację projektu. Tylko w 2011 roku Szlachetna Paczka trafiła do 11884 rodzin i przekazała pomoc wartą 18 milionów złotych.

Więcej na:  www.szlachetnapaczka.pl
Jak się zgłosić?
Wejdź na stronę: www.superw.pl 
Znajdź na mapie rejon Paczki, który leży najbliżej Twojego miejsca zamieszkania.
Wypełnij formularz zgłoszeniowy i czekaj na zaproszenie do udziału w rekrutacji.

Na zgłoszenia czekamy do 10 października!