Świebodzki Targ Kultury, czyli na dworcu o rowerach, eko jedzeniu i muzyce

Dworzec Świebodzki zyska drugie życie. Już od dzisiaj startuje projekt Świebodzki Targ Kultury, w trakcie którego na terenie dworca powstanie kino plenerowe, warsztaty rowerowe, a w sobotę – Bazar Smakoszy.

Dworzec Świebodzki kojarzył się dotąd z targowiskiem, które funkcjonuje tu co niedzielę. W tygodniu przestrzeń ta pozostawała niezagospodarowana. To się zmieni i to już od dzisiaj, bowiem na starym dworcu rusza Targ Kultury. Od 21 sierpnia do 6 września na dworcu będzie można obejrzeć kino plenerowe, wziąć udział w warsztatach rowerowych, posłuchać o zdrowym i wegańskim żywieniu, a także kupić lokalne, ekologiczne produkty. Od czwartku do soboty, przez najbliższe trzy tygodnie, atrakcji na pewno nie zabraknie.

To dopiero początek działań, które zrewitalizują stary Świebodzki. Działania kulturalne to jedno. Na dworcu pojawi się również inwestor, ale to plan na kolejne lata.

W czwartki na Świebodzkim coś dla siebie znajdą miłośnicy rowerów. Program na 21 sierpnia:

  • 18:00 Inauguracja Świebodzkiego Targu Kultury
  • 18:00 Spotkania: „Od Szaberplacu po Ekobazarki” (panel z udziałem: A. Gabiś, Ł. Medeksza, B. Kwaśny, P. Witkowski, A. Ilnicka, M. Kowalska)
  • 18:00 – 22:00 Pogotowie rowerowe + pokaz: de/montaż ostrego koła
  • 20:00 Koncert: Atlas Like
  • 22:00 Rowerowe Kino Plenerowe: „B.I.K.E.”, USA 2006 / 89 min

W piątek możemy spodziewać się spektaklu teatralnego, koncertu i co wieczornego kina. W ten piątek zobaczymy improwizowany spektakl o tytule „100% improwizowane”, seans filmu „Holy Motors” oraz posłuchamy koncertu Young Stadium Club./ W sobotę z kolei od 12 do 16 można przyjść na Bazar Smakoszy, w tym samym czasie organizowane będą również warsztaty i animacje dla dzieci. Wieczorem koncert oraz seans kina plenerowego. Szczegółowy program można znaleźć tutaj (kliknij aby powiększyć):

Atrakcje odbywać się będą przez najbliższe trzy tygodnie, do 6 września. W tym czasie, 30 sierpnia, na terenie dawnego dworca odbędzie się Festiwal Kolorów. Szczegóły można śledzić na fanpage’u Świebodzki Targ Kultury.