Stań na scenie Bajkobusu! Konkurs na uliczny spektakl teatralny

Przedstawienie ma trwać około 30-40 minut i być skierowane do najmłodszych widzów. W konkursie mogą wziąć udział zespoły twórcze, w których skład wchodzą pisarz, scenograf, reżyser i muzyk.

Konkurs organizuje Wrocławski Teatr Lalek. Najlepszy spektakl zostanie zaprezentowany w Bajkobusie, mobilnym teatrze, który pozwala na wystawianie spektakli w plenerze. Bajkobus to mała replika budynku Teatru Lalek we Wrocławiu, a scena znajduje się na podwoziu samochodu. W sumie Bajkobus ma dwie sceny, niezależne od siebie, pozwala na własne nagłośnienie i oświetlenie.

Mobilna scena to kilka miejsc w centrum Wrocławia, oznaczonych jako Bajkoprzystanki. Są to stałe miejsca, przy których można zobaczyć spektakle.

Nagrodą w konkursie jest realizacja spektaklu ulicznego na scenie Bajkobusu. Ponadto zwycięski zespół może liczyć na honorarium.

Prace można zgłaszać do 15 stycznia 2013 roku, do godziny 15:00. Zwycięzcę poznamy 30 stycznia 2013 roku. Regulamin konkursu można znaleźć na stronie Wrocławskiego Teatru Lalek.