Spotkania z dźwiękiem w Narodowym Forum Muzyki

Dźwięki miastJuż 19 maja rozpoczyna się seria spotkań z muzyką dla najmłodszych. Trwające 45 minut seanse odbywać się będą w Narodowym Forum Muzyki o 11:00 i 12:00. Wstęp po rezerwacji miejsca.

Już w ten czwartek, 19 maja, zaczynają się warsztaty dla młodzieży przedszkolnej i szkolnej (szkoły podstawowe) w Narodowym Forum Muzyki, które potrwają do 22 maja. Ich tematem będą spotkania z dźwiękiem jako portretem miast oraz budulcem muzyki. Każde spotkanie potrwa 45 minut.

Pierwsze z nich, „Panorama wyobraźni, czyli dźwiękowe portrety miast” przybliży dźwięki miast. Organizatorzy pochylą się zarówno nad współczesnymi metropoliami jak i starszymi ośrodkami, np. średniowiecznym Wrocławiem czy Londynem czasów rewolucji przemysłowej. Będzie można także usłyszeć brzmienie miast fantazyjnych, zatopionych na dnie strumienia czy usytuowanych wysoko w chmurach. Godzina rozpoczęcia – 11:00

Na drugim, zatytułowanym „Wzrastanie, czyli jak rosną dźwięki”, dzieci będą mogły dowiedzieć się skąd bierze się muzyka. Gdzie leży granica między melodią a zgiełkiem, czym różni się dźwięk prosty od złożonego, jaką rolę odgrywają niskie i wysokie częstotliwości, to tylko kilka pytań, na które odpowiedź postarają się dostarczyć organizatorzy. Godzina rozpoczęcia – 12:00.

Na wszystkie spotkania trzeba rezerwować miejsca. Najlepiej zrobić to na stronie NFM, gdzie można jednocześnie zobaczyć które seanse mają jeszcze wolne miejsca. Bilet kosztuje 10 zł.