Spędź dzień dziecka na Wyspie Słodowej

Przez cały weekend na Wyspie Słodowej na najmłodszych czekają atrakcje. W programie między innymi koncerty, animacje i zabawy plastyczne dla dzieci, warsztaty, zajęcia sportowe, quizy i gry oraz konkursy z nagrodami.

Sobota upłynie pod znakiem plenerowych zabaw dla dzieci. Na wyspie pojawią się harcerze w ramach Zlotu Chorągwi Dolnośląskiej ZHP i przygotują animacje, wspólne tańce i śpiewy na scenie oraz konkursy z udziałem publiczności. Zabawa rozpocznie się o godzinie 10.00. Na rozstawionych w plenerze stoiskach prezentowane będą poszczególne kraje Unii Europejskiej. Chętni będą mogli wziąć udział w narodowych grach i spróbować europejskich przysmaków. O godzinie 12.00 zagra Orkiestra Dni Naszych, a godzinę później Harcerska Grupa Artystyczna „Liminis”.

Podczas imprezy będzie można skorzystać ze ścianki wspinaczkowej, boiska do gry w gigantyczne piłkarzyki lub zagrać w badmintona.

W niedzielę od godziny 13.00 odbędzie się „Dzień Dziecka na bis”. Tym razem na Wyspie Słodowej pojawią się wolontariusze ze Slot Art Festiwalu oraz z Fundacji Votum, a w programie znajdą się zabawy plastyczne dla dzieci, malowanie twarzy, warsztaty lepienia w glinie, konkurencje sprawnościowe, slackline, pokazy i warsztaty chodzenia na szczudłach, animacje i zajęcia sportowe dla dzieci, quizy, gry i konkursy z nagrodami dla całej rodziny. Dzieci będą mogły również skorzystać z dmuchanych atrakcji np. ze zjeżdżalni.

Przez całą imprezę na Wyspie Słodowej będą obecni przedstawiciele wrocławskich instytucji wspierających rodziny, którzy w namiocie informacyjnym będą udzielać porad i wskazówek. Odbędą się również „Rozmowy pod chmurką” podczas których specjaliści poruszą tematykę rodzinną, zdrowotną i dotyczącą pierwszej pomocy. Co pół godziny na trzech stanowiskach będzie można poznać tajniki wychowania dzieci, nawiązywania z nimi relacji, czy pomocy dzieciom w niebezpiecznych sytuacjach zagrażających ich zdrowiu lub życiu. Dzieci będą mogły nauczyć się, jak zachować się w sytuacji, gdy coś stanie się ich rodzicom lub rówieśnikom. Wszystko będą mogły przećwiczyć pod czujnym okiem instruktorów. Podczas pikniku będzie można także zapisać się na bezpłatne szkolenia z pierwszej pomocy i warsztaty dla rodziców.

Dodatkową atrakcją dla dzieci będzie Szpital Pluszowego Misia, czynny w godzinach od 14.00 do 17.00. Najmłodsi wrocławianie będą mogli odnaleźć się w roli odpowiedzialnych opiekunów i zaprowadzić do lekarza swojego ulubionego misia. W szpitalu studenci medycyny przeprowadzą z maluchami wywiad lekarski, osłuchają i opatrzą pluszowych podopiecznych oraz wytłumaczą, jak postępować z chorym misiem, aby powrócił do zdrowia – wszystko po to, by przełamać dziecięcy strach przed wizytą u lekarza. Organizatorem akcji „Szpital Pluszowego Misia” jest IFMSA-Poland.