Spacer między dźwiękami, czyli SYGNAŁY w Centrum Sztuki WRO

Jeśli szukacie wartościowego, niekonwencjonalnego i unikalnego sposobu na spędzenie wolnego czasu z dziećmi to warto odwiedzić Centrum Sztuki WRO, które od połowy stycznia zostało opanowane przez SYGNAŁY.

SYGNAŁY są częścią projektu Interaktywny Plac Zabaw  (interaktywnej wystawy obiektów medialnych i instalacji), który w tym roku obchodzi swoje dziesięciolecie. Przedsięwzięcie łączy to, co powinien mieć idealny projekt dla dzieci: edukację, funkcję kulturalną i społeczną.

A czym są SYGNAŁY! To pokrótce mówiąc zabawa dźwiękami, muzyką i  ruchem wzbogacona o efekty wizualne, które za sobą niosą. Wystawa składa się z kilku wyjątkowych projektów: “TeToKi!” (Technology to the Kids!) Pawła Janickiego, “Którędy do dźwięku” Izabeli Kościeszy i Jarka Kordaczuka oraz “Mikifonu” grupy panGenerator

Stałym elementem wystawy są warsztaty z artystami. Na terenie WRO działa również Czytelnia Mediów, w której można skorzystać z  aplikacji muzycznych na urządzenia mobilne. Twórcy zachęcają również do inspirowania się publikacjami dotyczącymi dźwięku.

A już 7 lutego (środa) Fundacja Art Transparent zaprasza rodziców i opiekunów z małymi dziećmi na spacer z serii BAW! Baby Art Walk, podczas którego o Sygnałach opowie Magdalena Kreis, odpowiedzialna za ich koncepcję.

Ważne! Centrum Sztuki WRO wychodzi naprzeciw tym, którzy obawiają się trudności – w budynku jest winda, przewijak i miejsce do karmienia.