Schroń się w Muzeum Współczesnym! Tygodniowe wakacje pośród dzieł sztuki

fot. PolandMFA/ (CC BY-ND 2.0)/ flickr.com

fot. PolandMFA/ (CC BY-ND 2.0)/ flickr.com

Pracownicy Muzeum Współczesnego zachęcają dzieci, by w ostatni tydzień wakacji schroniły się w dawnym bunkrze! Tematem przewodnim wszystkich spotkań będzie „schron”, czyli miejsce, które kiedyś chroniło ludzi, a teraz przechowuje dzieła sztuki.

Do udziału w tygodniowych półkoloniach zaproszone są dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Ta grupa wiekowa z powodzeniem poradzi sobie zajęciami, które wykorzystywać będą projektowanie przestrzenne, design, rozmaite środki wyrazu, dziecięcą kreatywność i sam budynek MWW.

Organizatorzy zapowiadają, że w Muzeum Współczesnym Wrocław, będzie można schronić się przed słońcem i miastem, ale nie będzie można uchronić się przed dobrą zabawą i świetnymi pomysłami. Półkolonie odbędą się na zakończenie wakacji. Potrwają od 24 do 28 sierpnia, od poniedziałku do piątku (między godziną 8:00 a 17:00). Dodatkową atrakcją jest zaplanowany na sobotę piknik rodzinny, który rozpocznie się o godzinie 11:00.

Template _4xA4Motyw przewodni tegorocznego cyklu nawiązuje do budynku MWW, czyli schronu. Ta ogromna budowla wygląda zarazem tajemniczo i magicznie. Dzięki wakacyjnym warsztatom dzieci będą miały okazję lepiej poznać schron, dowiedzieć się jaką pełni funkcję i jaka jest jego rola. Mimo wielu zalet dowiedzą się również tego, że bunkier jest jedynie tymczasową siedzibą muzeum, dlatego tym bardziej warto eksplorować to miejsce i podjąć dialog z tym, co jest w nim ukryte.

Dzieci zostaną zaproszone do szeregu zabaw, ćwiczeń manualnych i zadań, które uwrażliwią je na odbieranie bodźców wizualnych i słuchowych. Zajęcia będą również inspiracją do samodzielnych poszukiwań w sferze obrazu i dźwięku, twórczego interpretowania sztuki i korzystania z niej we własnych pracach. Ponadto poznają instalację Samoobsługowego Muzeum oraz odwiedzą aktualne wystawy w MWW.

Zajęcia są odpłatne. Pięć dni w schronie wraz z wyżywieniem kosztuje 400 złotych. Więcej informacji można zdobyć dzwoniąc na numer: 71 356 42 67 lub drogą mailową: edukacja@muzeumwspolczesne.pl. Jeśli męczą cię upały, masz dość tłoku na plaży i turystów w górach, a w mieście jest zbyt gwarno, schroń się w MWW! Zapisy trwają do 17 sierpnia.