Ruszyły zapisy na grudniowy Bieg Mikołajów. Krasnale na start!

fot. Howard Lake/ (CC BY-SA 2.0)/ flickr.com

fot. Howard Lake/ (CC BY-SA 2.0)/ flickr.com

Tegoroczna edycja biegu charytatywnego obejmie aż cztery miasta. 6 grudnia będzie można wystartować z Zakopanego, Warszawy i Poznania, ale to wrocławska ekipa będzie zbierać fundusze dla fundacji Przylądek Nadziei – „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”.

Idea biegu jest prosta. Każdy przebiegnięty kilometr oznacza zasilenie konta fundacji o jedną złotówkę. Oprócz samego biegu na wszystkich uczestników czeka mnóstwo atrakcji: wspólne kolędowanie, gry, zabawy, spotkania ze znanymi sportowcami.

W ten sposób każdy może zostać Mikołajem. Im więcej kilometrów przebiegniemy, tym większy prezent sprawimy potrzebującym dzieciom.

Bieg Mikołajów we Wrocławiu odbędzie się na Torze Wyścigów Konnych Partynice. Nasi zawodnicy będą mieli do pokonania dystans 10 kilometrów, czyli 5 okrążeń po 2,15 kilometra. Wystarczy jednak tylko jedno okrążenie toru, aby znaleźć się w klasyfikacji.

Zapisy już ruszyły. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie organizatora. Każdy, kto zdecyduje się wziąć udział w biegu otrzyma pakiet startowy, w którym znajdzie: specjalnie przygotowaną na okazję biegu czapkę mikołaja, w której wystartują wszyscy uczestnicy, numer startowy z chipem do pomiaru czasu, pamiątkowy medal dla każdego uczestnika biegu oraz tajemniczy worek z upominkami od naszych sponsorów. Cena tego pakietu wynosi 60 złotych.

Poniżej załączamy harmonogram wydarzeń, które odbędą się podczas trzeciej wrocławskiej edycji biegu.

HARMONOGRAM (WROCŁAW, TOR WYŚCIGÓW KONNYCH)

  • 8:00 – 11:00 – Odbiór pakietów startowych
  • 12:00 – Start biegu
  • 14:30 – Atrakcje sceniczne i rozdanie nagród
  • 16:00 – Zakończenie imprezy