Rusza III Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dla Dzieci. W 6 dni obejrzymy aż 14 spektakli

fot. adplayers/ (CC BY-ND 2.0)/ flickr.com

fot. adplayers/ (CC BY-ND 2.0)/ flickr.com

W ramach programu teatralnego Europejskiej Stolicy Kultury 2016, już od 23 września tego roku dzieci będą miały okazję poznać bajkowy świat, który przedstawią im zespoły teatralne z całego świata. Festiwal potrwa aż do 27 września, a więc przez 6 dni Impart wystawi 14 spektakli oraz zorganizuje dzień teatru plenerowego.
Festiwal odbywa się we Wrocławiu od 2013 roku i jest skierowany do najmłodszych odbiorców. Dzięki temu wydarzeniu, młodzi widzowie zetkną się z międzynarodowym teatrem stojącym na najwyższym artystycznym poziomie.

W tym roku, podczas trzeciej edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Dla Dzieci, pojawiają się takie zespoły teatralne jak: De Stilte (Holandia), Pocket Oxford Theatre (Wielka Brytania), Konstellasjonen (Norwegia), Koweński Państwowy Teatr Lalek (Litwa), Teatr Lalek Arlekin im. Henryka Ryla z Łodzi, Zdrojowy Teatr Animacji z Jeleniej Góry, Grupa Coincidentia (Białystok), Grupa aTOmy z Wrocławia. Prócz tego pojawią się teatry z Danii, Poznania, Wolimierza i Sobótki.

Artyści zaprezentują spektakle inspirowane między innymi historią Czerwonego Kapturka, Alicji w Krainie Czarów, opowieściami o wampirach, a nawet dziejami Hamleta.

Oprócz spektakli teatralnych przewidziane są również: słuchowiska teatralne, akcje plenerowe, wędrówki teatrów, targi DOBRY DESIGN dla Dzieci, warsztaty teatralne, rozmowy i wykłady, teatralne wizyty w szpitalach, hospicjach i ośrodkach szkolno-wychowawczych.

Ostatniego dnia festiwalu, czyli w niedzielę (27 września), zaplanowany jest dzień spektakli plenerowych. Od godziny 13:00 będzie można przyjść na „Plac zabaw i rekreacji” przy ul. Mikołowskiej 60, by przyjrzeć się sztuce ulicznej. Wstęp na wszystkie spektakle plenerowe będzie bezpłatny.