Radość oglądania w Teatrze Lalek, czyli warsztaty, spektakle i dyskusje dla dzieci

Chcesz poznać teatr od środka i zobaczyć, jak działa ta kulturalna machina? Teraz jest to możliwe. Wrocławski Teatr Lalek zaprasza młodych teatromanów do udział w projekcie edukacyjnym „Radość Oglądania”. Najlepsi będą mogli wziąć udział w warsztatach, obejrzeć spektakle oraz uczestniczyć w dyskusjach.

Druga edycja Przeglądu Nowego Teatru dla Dzieci trwać będzie od 1 do 8 czerwca 2014 roku. Dla uczestników projektu „Radość Oglądania” zostanie przygotowany specjalny program, w ramach którego będą mogli obejrzeć spektakle, uczestniczyć w warsztatach oraz dyskusjach. Wyłoniona grupa dzieci i młodzieży weżmie udział w cyklu comiesięcznych warsztatów, które pozwolą im lepiej poznać teatr, a w szczególności Wrocławski Teatr Lalek.

Celem projektu jest także uwrażliwienie młodego widza na krytyczny odbiór sztuki, stworzenie możliwości dialogu widza z twórcą oraz oswojenie przestrzeni teatru i stworzenie z niego miejsca chętnie odwiedzanego. Prowadzone będą dwie grupy warsztatowe:

  • I dziecięca (uczniowie 2-4 klasy szkoły podstawowej)
  • II młodzieżowa (uczniowie gimnazjum)

Warsztaty poprowadzi pedagog teatru Justyna Czarnota.

PROGRAM WARSZTATÓW „RADOŚĆ OGLĄDANIA”

Teatr. Zobacz go!
Kto ukrywa się w kulisach? Po co są sztankiety? Czy we foyer można zrobić coś ciekawego, zamiast nudzić się, czekając na spektakl? Przekonajcie się!

  • 26 stycznia // 11.30 -13.30 // grupa dziecięca
  • 26 stycznia // 15.00 -17.00 // grupa młodzieżowa

Nie tylko scena
Teatr to nie tylko scena i aktorzy. Nad powstaniem spektaklu pracuje cały sztab ludzi. Jakie są ich zadania? Spróbujemy się przez chwilę zastanowić!

  • 16 lutego // 12.00 -14.00 // grupa dziecięca
  • 16 lutego // 15.00 -17.00 // grupa młodzieżowa

Przed premierą
Działania w scenografii, które pozwalają poprzez kreatywną zabawę lepiej przyjrzeć się spektaklowi: poznać istotę teatru i poczuć się przez chwilę jak prawdziwi aktorzy.

  • 9 marca // 10.00 -12.00 // grupa młodzieżowa
  • 27 kwietnia // 13.00 -15.00 // grupa dziecięca

Jak sprzedać spektakl?
Warsztaty przygotowane z działem promocji i marketingu, podczas których uczestnicy będą mieli okazję nie tylko poznać współczesne metody promocji ale także podzielić się własnymi pomysłami (stworzyć plakat, wymyślić hasło,
wybrać kanały dystrybucji itd.)

  • 11 maja // 11.00 -13.00 // grupa dziecięca
  • 11 maja // 14.00 -16.00 //grupa młodzieżowa

Chętnych do uczestnictwa w projekcie prosimy o przygotowanie pracy pod tytułem „Mój wrocławski Teatr Lalek (forma dowolna: plastyczna, tekstowa lub inna) na adres:
Wrocławski Teatr Lalek
pl. Teatralny 4
50 -051 Wrocław

lub na maila widownia@teatrlalek.wroclaw.pl

Termin nadsyłanie prac mija 17 stycznia 2014 roku, decyduje data wpłynięcia pracy do Teatru.

Praca powinna być opisana:
imię i nazwisko dziecka
wiek
imię i nazwisko opiekuna
nr tel. kontaktowego opiekuna