PRZEJŚCIE – przestrzeń pełna innowacji

Kilka tygodni temu Wrocław zyskał nowe miejsce spotkań i edukacji. Centrum Innowacji PRZEJŚCIE wypełnia lukę w niezagospodarowanym do tej pory Przejściu Świdnickim. Z jakich atrakcji można tam skorzystać i do kogo skierowana jest oferta tego miejsca?

Nowa filia Miejskiej Biblioteki Publicznej stawia na nowoczesne technologie. Blisko 300 m2 jakimi dysponuje PRZEJŚCIE podzielono na pięć stref: konferencyjną, warsztatów, relaksu, gier i zabaw oraz informacyjną. Druk 3D, programowanie, gamifikacja, virtual reality czy game development są w PRZEJŚCIU na porządku dziennym. Centrum organizuje warsztaty, podczas których można poznać tajniki każdej z tych dziedzin: od kursów programowania, przez podstawową obsługę komputera i kurs zapamiętywania, aż po VR. 

Pełna oferta i harmonogram warsztatów są dostępne  TUTAJ.

Ale jeśli biblioteka to muszą być również książki. Tutaj  przede wszystkim te z dotyczące branży IT czy robotyki. Na półkach (wyjątkowych, bo w kształcie sześciokątów) znajdziemy ponadto komiksy, powieści graficzne, a także szeroki wybór gier planszowych. Czytelnicy mogą także skorzystać z szerokiej bazy e-prasy oraz e-booków.  

Kto zatem może skorzystać z oferty PRZEJŚCIA? Tak naprawdę wszyscy. Centrum Innowacji zaprasza między innymi dzieci i młodzież w wieku szkolnym, seniorów, nauczycieli, bibliotekarzy, czy edukatorów działających na co dzień w dolnośląskich instytucjach kultury.

Spotkajmy się w PRZEJŚCIU!