Przegląd Filmów Animowanych „Halo Echo” w ramach Europejskiej Stolicy Kultury 2016

KinomanW ramach programu filmowego Europejskiej Stolicy Kultury 2016 odbędzie się IV edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Dziecięcych Filmów Animowanych „Halo Echo”. Od 8 do 10 maja spotkają się mali adepci kinematografii zaprezentują efekty swojej pracy z doświadczonymi artystami.

Mali i dorośli uczestnicy festiwalu będą mogli podziwiać dzieła filmowe autorstwa dzieci, uczestniczyć w koncertach, spotkaniach autorskich i warsztatach filmowych. Podczas spotkań i pokazów autorskich zaprezentowane zostaną filmy dzieci z dorobkiem artystycznym – dzieła wielokrotnie nagradzane na festiwalach i przeglądach filmowych.

Przegląd „halo echo” to najpopularniejsze w Polsce forum prezentacji dziecięcej twórczości filmowej. Zaplanowano projekcje ponad dwustu filmów animowanych, których treści ujawniają dziecięce problemy, emocje i fascynacje. Projekt HALO ECHO realizuje Biuro Festiwalowe Impart 2016 we współpracy z Europejską Fundacją Edukacji Filmowej, Katedrą Sztuki Mediów ASP, Fundacją PANCIA oraz Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty.

Część wydarzeń obejmuje wstęp wolny. Na pokazy filmowe Kina Nowe Horyzonty obowiązują wejściówki dostępne wbiurze Festiwalowym Impart 2016.

Każdego dnia przewidziane są projekcje filmów animowanych pogrupowane w trzy kategorie wiekowe. Na pierwszy dzień festiwalu, czyli piątek, przewidziany jest mikrokoncert i spotkanie z reżyserkami i warsztaty: „od ołówka do komputera”, „obraz oprawiony w dźwięki”, „malowane kadry”, „animowane podwórka”.

Sobota będzie dniem pokazów konkursowych, muzyki i zajęć kreatywnych. W niedziele odbędą się ostatnie koncerty i spotkania. Szczegółowy harmonogram znajduje się na stronie organizatora.