Projektujemy – drukujemy! Architektoniczne półkolonie z drukarkami 3D

fot. BMW Guggenheim Lab/ (CC BY-NC-ND 2.0)/ flickr.com

fot. BMW Guggenheim Lab/ (CC BY-NC-ND 2.0)/ flickr.com

Dziecięce Studio Architektury zaprasza na letnie półkolonie dla Małych Architektów! Zajęcia, zabawy, wycieczki i warsztaty są dostosowane do dzieci w wieku od 6 do 12 lat.

Uczestnicy tych półkolonii, dzięki codziennym warsztatom, zdobędą nową wiedzę o architekturze. Nie będzie szans na protesty i nudę, bo dzieci będą uczyć się przez zabawę. W formie gier, wycieczek i niespodzianek poznają tajniki druku 3D i nauczą się od podstaw tworzyć i przygotowywać własne projekty do qydruku. Każdy uczestnik otrztyma opiekę oraz pakiet Małego Architekta, który umożliwi szukanie odpowiedzi na takie pytania jak: gdzie na świecie powstają najbardziej innowacyjne budowle? Jak wyglądał kiedyś warsztat projektanta, a jak wygląda dziś? Czy drukarka 3D może wydrukować naprawdę wszystko?

Wszystkie zajęcia rozplanowe są między godziną 7:30 a 17:00. W tym czasie dzieci mogą liczyć na tworzenie szalonych, innowacyjnych obiektów, poznawanie tajników druku 3d, tworzenie własnych drukowanych model, wycieczki w niezwykłe miejsca, które pozwolą poznać nowoczesne technologiczne rozwiązania. Główną siedzibą warsztatów półkolonijnych będzie jednak Centrum Poznawcze Hali stulecia, którego otoczenie (Parku Szczytnickiego i Pergola) umożliwi przeprowadzenie gier zespołowych i zabaw.

Organizatorzy zapewniają: opiekę animatorów i pedagogów od godziny 7:30 do 17:00, pełne, zdrowe wyżywienie (4 posiłki) z możliwością dostosowania diety do indywidualnych potrzeb dzieci oraz ubezpieczenie NWW.

Cennik oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie organizatora.
Turnusy:

I. 3.08.-7.08. Podróże w architekturze – szlakiem innowacyjnych projektów
II. 10.08.-14.08. Milowe kroki w projektowaniu – od Leonarda da Vinci do drukarek 3D
III. 17.08.-21.08. Podróże w architekturze – szlakiem innowacyjnych projektów
IV. 24.08.-28.08. Milowe kroki w projektowaniu – od Leonarda da Vinci do drukarek 3D
Czas: poniedziałek-piątek w godzinach: 7:30 – 17:00. Zapraszamy małych architektów w wieku od 6 do 12 lat