Projekt edukacyjno-artystyczny 3D Dizajn zaprasza na swoje 5. urodziny!

fot. gomagoti/  (CC BY-SA 2.0)/ flickr.com

fot. gomagoti/ (CC BY-SA 2.0)/ flickr.com

3D, czyli Dizajn Dla Dzieci. Od pięciu lat pod tym hasłem działa grupa animatorów i artystów, która funduje dzieciom dodatkowe i naprawdę profesjonalne lekcje sztuki. 3D jest projektem edukacyjno-artystycznym, który działa w galerii Dizajn, należącej do wrocławskiego BWA.

Od 2010 roku grupa edukatorów działa, organizując warsztaty, wykłady, pokazy. Pierwsza seria zajęć poświęconych dizajnowi, towarzysząca wystawie Hakobo Graphic World, okazała się być hitem. Lista uczestników pękała w szwach. Dzieci dowiedziały się czym jest dizajn, przyjrzały się też bliżej modzie, meblom i projektowaniu graficznemu. Ostatni warsztat był działaniem rodzinnym – ta formuła cieszyła się tak wielkim zainteresowaniem, że organizatorzy postanowili powtarzać ją wielokrotnie i częściej angażować w działania artystyczne różne pokolenia.

Do programu weszły na stałe warsztaty rodzinne i międzypokoleniowe, a także te dla szkół i grup zorganizowanych. Animatorzy i artyści opowiadali o dizajnie jak o elemencie codziennej rzeczywistości, świecie rzeczy, które przeszły przez proces projektowania, żeby można było ich używać.

Z okazji zakończenia 5. roku działalności, organizatorzy zapraszają na urodzinową imprezę. Przyjęcie odbędzie się w Galerii Dizajn, w sobotę 25 kwietnia, w godzinach od 11.00 do 15.00. Do dyspozycji dzieci będzie również podwórko za galerią Dizajn – BWA Wrocław, od strony ul. Szewskiej. Przyjęcie urodzinowe będzie otwarte dla wszystkich. Przyjść mogą zarówno stali bywalcy zajęć, jak i zupełnie nowi mali adepci sztuki zainteresowani inicjatywą. Zaplanowane są działania twórcze na świeżym powietrzu, podwórkowe gry i zabawy, wspólne leniuchowanie oraz pyszności i słodycze. Będzie można również po raz ostatni zobaczyć wystawę „Ziemia i woda”. Nie obowiązują zapisy ani ograniczenia wiekowe. Wszystkie zaplanowane atrakcje są bezpłatne.