Program III Festiwalu Krasnoludków

PARADA KRASNOLUDKÓW
Rynek
14 września (piątek) godz. 12.00

Festiwal rozpocznie się wielką paradą, w której udział mogą wziąć wszyscy mieszkańcy miasta. Parada będzie miała formę korowodu tanecznego, który przejdzie od pomnika Fredry, dookoła Rynku, ulicą Świdnicką do Parku Staromiejskiego.

KRASNALOWE MIASTECZKO
Park Staromiejski
14 września (piątek) godz. 12.00–18.00
15 września (sobota) godz. 11.00–17.00

Park Staromiejski będzie przez cały czas trwania festiwalu centrum wszystkich działań. Wchodząc na teren parku, przeniesiemy się do krainy wrocławskich krasnoludków i poczujemy magiczną atmosferę miejsca. Choć większość warsztatów na terenie imprezy przygotowana została dla najmłodszych krasnali, nie zabraknie też konkursów i atrakcji umilających czas dorosłym.

W programie obu dni festiwalowych znajdą się między innymi:

 • warsztaty ceramiczne – lepienie krasnoludków z gliny,
 • konkurs dla szkół – zdobienie makiet krasnalowych domków,
 • konkurs indywidualny „Pokoloruj Wrocław”,
 • tworzenie krasnoludkowego ogródka w powiększonej skali,
 • zabawy w minigospodarstwie otoczonym ilustracjami z książki „Skrzaty”,
 • w miasteczku „Małego Krasnala”, czyli strefie dla dzieci animatorzy poprowadzą zabawy z dziećmi, oferując stanowiska z kredkami, farbkami, wycinankami,
 • wycieczka dla dorosłych „Wrocławskie murale – czyli kto tam po nocach maluje” (start w parku w sobotę o godz. 15.00).

Poza tym na terenie parku staną stoiska modnych wrocławskich miejsc: Słodkiego Czary-Mary, Czerwonego Stoliczka czy Muffiniarni. Miejsca te proponować będą specjalnie przygotowane krasnoludkowe produkty po promocyjnych cenach.

WRATISLAVIA KRASNAL – festiwal piosenki mało poważnej
Wrocławski Teatr Lalek
14 września (piątek) godz.
15 września (sobota) godz.

Blok wieczorny festiwalu stanowić będą występy kabaretowe. W tym roku pod szyldem „Wratislavia Krasnal – festiwal piosenki mało poważnej”. Pierwszego dnia zobaczymy kilka bardzo zdolnych kabaretów, jak Czesuaf, Żak i Szpak czy Liquidmime. Drugiego dnia w Teatrze Lalek odbędzie się gala kabaretowa. Rozpocznie ją Artur Andrus, po nim na scenie pojawi się kabaret Hrabi. Wieczór zakończy znane z telewizji show kabaretowe „Spadkobiercy”.

III Festiwal KrasnoludkówKRASNOLUDKOWE PRZYSTANKI NIEZWYKŁYCH POKAZÓW
Rynek, ul. Świdnicka, pl. Teatralny
15 września (sobota) godz. 11.00–17.00

Drugiego dnia festiwalu na trasie Rynek, ul. Świdnicka, pl. Teatralny, Park Staromiejski staną wyjątkowe krasnoludkowe przystanki. Na każdym z nich będzie możliwość zrobienia sobie zdjęcia przy krasnoludkowych standach, na których sportretowane zostaną różnorodne scenki z życia wrocławskich krasnali.
Każdy z przystanków to również inna atrakcja:

 • show prestidigitatora i pokaz iluzji,
 • freestylerzy, którzy pokażą różnorodne sztuczki z piłką nożną,
 • wrocławscy lalkarze i ich warsztaty teatralne,
 • specjalnie zbudowana dwumetrowa marionetka krasnala, która z pewnością zapewni małym wrocławianom dużo radości,
 • animacje prowadzone przez grupę szczudlarzy.

GRA MIEJSKA „NA RATUNEK KRASNALOM…”
15 września (sobota) godz. 11.30–15.00

Doskonała fabularna rozrywka dla nieco starszych krasnali (od 15 lat). Znany z promocyjnych zdjęć festiwalu krasnal Hipsterek zostaje oskarżony o prowadzenie niekrasnalowego trybu życia, kradzież pieniędzy przeznaczonych na opłacenie tegorocznego Festiwalu Krasnoludków i inne niecne czyny.
Czy wszystko to, co krasnal promował na plakatach, ulotkach czy w Internecie jest blagą? Tylko uczestnicy, którzy skrywają wewnątrz prawdziwych krasnali, mogą odkryć, jaka jest mroczna prawda.
Pełna mrocznego humoru komediowa historia z dreszczykiem zapewni uczestnikom fenomenalną zabawę. Na zwycięskie drużyny czekają niesamowite nagrody – czytniki Amazon Kindle, muffinowe torty i wiele innych nagród niespodzianek.

Zapisów maksymalnie 3-osobowych drużyn można dokonać, wysyłając od 1 do 12 września e-mail z danymi uczestników (dane osobowe, wiek, telefon kontaktowy, e-mail) na adres: zapisy@exploring.pl lub na miejscu w dniu imprezy. Ilość miejsc ograniczona.

PROMOCYJNE PRZYJEMNOŚCI

Wieczorem w oba dni festiwalowe w wybranych lokalach Starego Miasta każdy, kto pojawi się we własnoręcznie wykonanej krasnoludkowej czapce, otrzyma zniżkę na trunki ze specjalnego menu. To będzie nasz ukłon w stronę nieco starszych krasnoludków w końcu wszyscy jesteśmy krasnalami…