Prima Krasnalis!

Jak co roku wrocławskie krasnale tradycyjnie (wkręcają) zapraszają do wspólnej zabawy mieszkańców Wrocławia oraz turystów. W tym roku, chowają  się do porozstawianych po całym mieście magicznych pudełek. Pudełka będzie można podnieść i odnaleźć w nich schowane krasnale! Na pudełkach przyklejone będą hasła, takie jak „Aku-ku”, „Nie widzisz mnie” czy „Kawę proszę”. Znać więc będzie w całej akcji typowo krasnoludkowe poczucie humoru.

Dla bezpieczeństwa schowanych w nich skrzatów, pudełka będą przyczepione sznurkiem do nóżki krasnala – Straż Miejska Wrocławia prowadzi całodobowy monitoring krasnali. Nie od dziś wiadomo, że wrocławscy strażnicy mają do krasnych mieszkańców naszego miasta wyjątkową słabość.

Do zabawy dołączyły też Krasnale przy Epi Markecie, jak wieść niesie ma się tam pojawić Pomarańczowe Miasteczko…

Dzisiaj będzie można także… usłyszeć i zobaczyć 7 Krasnoludków w trakcie koncertu na szczytach wrocławskich wież. Krasna orkiestra o skromnej nazwie „Siedmiu Wspaniałych” grać będzie co godzinę od wczesnego ranka, do późnego wieczora. Jedyny w swoim rodzaju koncert usłyszymy z wieży Koscioła Garnizonowego, Ratusza, Kościoła Św. Marii Magdaleny i wieży matematycznej  (Muzeum Uniwersyteckiego). Nastawmy więc uszu i wytężmy wzrok – dzisiaj czeka nas niejedna krasnalowa niespodzianka!