Poznaliśmy Kawałek Wrocławia. Jednogłośnie zwyciężyła Marcelina

Po półtoragodzinnych obradach kapituła konkursu Kawałek Wrocławia wybrała laureatów. Pierwsze miejsce jednogłośnie przyznano Marcelinie za utwór „Wroclove”. Drugie miejsce zajął duet Krautwurst/Damrych, trzecie miejsce przypadło w udziale Dominice Barabas. Koncertu laureatów posłuchamy podczas obchodów Dnia Życzliwości.

Marcelina, do której trafi główna nagroda 51 tysięcy złotych, to absolwentka Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, wokalistka, założycielka zespołu i projektu Marcelina. W 2011 roku ukazała się jej pierwsza płyta. Choć fonograficznie debiutuje, na swoim koncie ma ponad 50 koncertów.

Kapituła, w skład której weszła m.in. Ewa Michnik (dyrektor Opery Wrocławskiej), kabaret Elita, jazzman Zbigniew Czwojda czy dyrektor Teatru Capitol Konrad Imiela, nie miała problemu z wybraniem Kawałka Wrocławia.

Chodziło nam głównie o to, żeby wybraną piosenkę mogli nucić mieszkańcy naszego miasta, ten utwór może się  podobać, sam tytuł „Wroclove” i wyznanie mu miłości mówi samo za siebie – uzasadnia Ewa Michnik.

Wybrany przez nas numer jeden to piosenka przebojowa, przede wszystkim optymistyczna, adresowana do młodszej ode mnie młodzieży. Skupiałem się głównie na ocenie tekstów, z pięciu propozycji ta pod tym względem się wyróżniała i  może stać się przebojem – dodaje Jerzy Skoczylas z Kabaretu Elita.

Według pozostałych członków kabaretu: Leszka Niedzielskiego i Stanisława Szelca numer Marceliny jest wesoły i optymistyczny i takich piosenek Wrocław potrzebuje. Szelc przyznaje jednak, że we wszystkich proponowanych utworach można było doszukać się błędów.

Brakowało mi  we wszystkich propozycjach prostego wdzięku i takich punktów odniesienia, jak to było w słynnym utworze Marii Koterbskiej o niebieskich tramwajach – mówi Stanisław Szelc.

Najostrzej o pięciu propozycjach wypowiada się  Zbigniew Czwojda.

Żadna z tych piosenek nie skradła mi serca, nie jest moja. Wybrałem tę, która najbardziej wpisuje się w obecny trend muzyki młodzieżowej, myślę, że jeśli popracuje się trochę nad podkładem i zespół dopracuje drobiazgi, to może będziemy mieli przebój – tłumaczy Zbigniew Czwojda.

Oficjalne wręczenie nagród oraz koncert laureatów odbędzie się w Klubie Eter 21 listopada podczas obchodów Dnia Życzliwości.